Освіта має бути одним із пріоритетів влади – В. Ющенко

Освіта має бути одним із пріоритетів влади – В. Ющенко

28.12.09 20:18 0 1185
Розвиток освіти, яка є передумовою високої конкурентності нації, має бути одним із пріоритетів роботи влади.

«Якщо ми плануємо виграти завтрашній і сьогоднішній день, нам треба виграти освіту. Єдиний спосіб формувати сучасну людську конкуренцію – через освіту, науку, технології. Ні для кого не повинно бути дискусії, чи є освіта пріоритет – освіта є пріоритет номер один. Звідси починаються українські можливості», – заявив Президент України Віктор Ющенко під час зустрічі з викладачами та студентами Запорізького національного університету.

Президент нагадав про успіхи, досягнуті в останні роки завдяки освітній реформі. Насамперед йдеться про інтеграцію до європейського освітнього простору, яка принесе визнання українських дипломів про вищу освіту та наукових ступенів у країнах Європи з 2010 року. «Буде велика помилка, якщо ми не відчуємо себе частиною світу і українському студенту чи випускнику не будемо дарувати те, що сьогодні дарує західна освіта», – сказав Президент, зауваживши, що така інтеграція передбачатиме реформи в українській вищій освіті.

Реформаторським кроком було запровадження зовнішнього незалежного оцінювання знань випускників, яке створило рівні та прозорі можливості доступу до вищої освіти, та за рахунок збільшення державного замовлення надання ширших можливостей для здобуття вищої освіти для дітей-сиріт, дітей-інвалідів та дітей з багатодітних родин.

«Система працює на досить високому рівні», – сказав Глава держави, додавши, що процедура тестування буде відшліфована до наступної вступної кампанії.

Віктор Ющенко також нагадав про збільшення видатків державного бюджету на освітню сферу у 4 рази, запровадження єдиної тарифної сітки оплати праці працівників освіти, унаслідок чого з 2008 року розміри окладів педагогічних працівників зросли майже на 45%. Збільшено розмір стипендій студентам.

ДОВІДКОВО: 2004 року обсяги видатків становили 18,3 млрд. грн., у 2009 році вони сягнули 65,8 млрд. грн.; на 2010 рік заплановано 77,3 млрд. грн., що на 17 % більше, ніж у 2009 році.

З 1 вересня 2008 року стипендії для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації нараховуються у розмірі 400 грн., а ІІІ-ІV рівнів – 530 грн.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Рівненській області ...
Наступна новина: Олег Тягнибок відвідає ...

КОМЕНТАРІ