Б.Соколовський: Україна – надійний транзитер, і немає жодних загроз для транзиту нафти територією нашої держави

Б.Соколовський: Україна – надійний транзитер, і немає жодних загроз для транзиту нафти територією нашої держави

28.12.09 20:22 0 1285
Російська сторона, зокрема в особі керівництва ВАТ «Транснефть», останнім часом поширює некоректну і неправдиву інформацію про начебто загрози щодо припинення транспортування російської нафти через територію України, зокрема, до словацьких, чеських і угорських НПЗ.

Як підкреслив Представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, Українська сторона наголошує, що Україна, зокрема як член Енергетичної Хартії була і є надійним та прогнозованим транзитером нафти.

Він зауважив, що на сьогодні на території нашої держави нема жодних причин або підстав для стурбованості наших західних і східних партнерів щодо невиконання Україною своїх зобов'язань з транзиту нафти.

«Українська нафтотранспортна інфраструктура повністю відповідає проектним нормативам і готова виконувати в повному обсязі технічні й організаційні функції з транспортування нафти», – зазначив Б.Соколовський. Водночас він додав - варто нагадати, що Російська сторона останніми роками неодноразово скорочувала обсяги поставок і транзиту нафти на європейські, в тому числі українські НПЗ і не несла за це жодної відповідальності.

Українська сторона, чітко дотримуючись контракту з Російською стороною, ще в середині листопада цього року внесла конкретні пропозиції в порядку щорічного погодження на наступний 2010 рік технічних і цінових параметрів співробітництва між компаніями ВАТ «Укратранснафта» і ВАТ «Транснефть» на взаємовигідних економічно обґрунтованих умовах.

Зараз триває переговорний процес на корпоративному рівні.

А тому, на думку Б.Соколовського, сьогоднішні заяви керівників російської нафтової галузі слід сприймати як політичні спекуляції, спрямовані на безпідставну дискредитацію України в очах європейської спільноти і втручання у внутрішні справи України у період активної виборчої кампанії.

«Сьогодні вся відповідальність за виконання зобов'язань з поставки російської нафти у Європу, в тому числі в Україну, у 2010 році лежить на Російській стороні», – підкреслив Представник Президента.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Олег Тягнибок відвідає ...
Наступна новина: Просим пана до халяви, або ...

КОМЕНТАРІ