Нафтопровід «Одеса - Броди» зможе забезпечити надійні поставки нафти до України та сусідніх держав без російських ресурсів – Б.Соколовський

Нафтопровід «Одеса - Броди» зможе забезпечити надійні поставки нафти до України та сусідніх держав без російських ресурсів – Б.Соколовський

29.12.09 19:20 0 1379
Словаччині, Чехії, Угорщині та іншим країнам Центральної і Східної Європи, враховуючи останні сигнали з Росії, варто невідкладно об’єднати зусилля для якнайшвидшої реалізації ініціативи Президента України Віктора Ющенка щодо створення Євро-Азійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК). На цьому наголосив Представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Нещодавні російські заяви щодо можливих проблем з поставками нафти в Європу слід сприймати не лише як політичне шоу, але і як сигнал до практичних дій», – підкреслив він.

Б.Соколовський звернув увагу, що абсолютно очевидно, що Україна в цій грі згадана лише щоб відвернути увагу від реальної загрози, яка формується в Росії. Найвірогідніше, що РФ у притаманній їй манері попереджає Європу про свою неспроможність надалі забезпечувати поставки нафти.

Надалі збереження в РФ загальних обсягів видобутку 490-493 млн. тонн забезпечуватиметься збільшенням видобутку в Східному Сибіру при їх зменшенні у Західному Сибіру.

Зростатиме експорт російської нафти на схід, зокрема через відкритий учора нафтопровід «Східний Сибір – Тихий океан». На західному напрямку експорт скорочуватиметься через виснаження ресурсної бази, а також за рахунок перерозподілу потоків з українського маршруту «Південна Дружба» на БТС-2.

Як підкреслив Б.Соколовський, ЄАНТК на базі нафтопроводу «Одеса - Броди» в аверсному режимі, як і планувалося, покликаний гарантувати стабільні поставки каспійської нафти європейським, в тому числі й українським НПЗ незалежно від можливостей РФ.

Представник Президента наголосив, що в цій ситуації керівництво Уряду України зобов’язане невідкладно припинити загравання із Російською стороною і забезпечити аверсний режим роботи нафтопроводу «Одеса - Броди» задля гарантування української національної і європейської енергетичної безпеки в нафтовій сфері.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Відбулося нагородження ...
Наступна новина: Олег Тягнибок зустрівся з ...

КОМЕНТАРІ