Громада Львова вимагає демонтувати "Меч-щербець" на Личаківському цвинтарі

Громада Львова вимагає демонтувати "Меч-щербець" на Личаківському цвинтарі

19.07.13 10:36 0 713
Громадськість Львова скерувала звернення до депутатів Львівської міської ради з вимогою демонтувати "Меч-щербець" – символ польської окупаційної військової символіки на території меморіяльного комплексу ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар". Відповідну заяву на сесії Львівської міської ради 18 липня 2013 року озвучив депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Богдан Галайко.

Подаємо текст звернення повністю: "Ми, представники громадськости м. Львова, глибоко стурбовані антиукраїнською позицією польської сторони та звинуваченням вояків УПА в геноциді польського населення в часи Другої світової війни.

Наявність польської окупаційної військової символіки на території меморіяльного комплексу ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" є неприпустимим та образливим явищем для сучасної української державности. Варто наголосити, що на території Польщі немає жодного пантеону, який би символізував славу німецької, російської, чи, скажімо, української зброї. Ба більше, Польська держава на це б ніколи не погодилася.

24 червня 2005 року у Львові відбулося відкриття впорядкованих польських військових поховань 1918-1919 рр. на території ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар". Попри позицію Львівської міської ради щодо неприпустимости перетворення зазначеного меморіялу в Пантеон військової слави, до в цьому комплексі присутні мілітарні символи, сповнені суто завойовницького антиукраїнського змісту.

Зокрема, фахівці Українського геральдичного товариства, історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка та Вчена рада ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" констатують, що на центральній плиті меморіялу польських поховань 1918-1919 рр., всупереч затвердженій проектній документації та вимогам ухвал Львівської міської ради, зображено не католицький хрест, а імперський символ перемоги польської зброї над Києвом – "Меч-щербець".

Згідно з п. 4 ухвалою Львівської міської ради від 13.06.2005 р. №2553 "Про внесення змін до ухвали міської ради від 04.09.2000р. № 770 "Про завершення впорядкування польських поховань 1918-1919 рр. на території музею "Личаківський цвинтар" в м. Львові" з врахуванням Протоколу зустрічі Уповноважених представників Президентів України та Республіки Польща" під час впорядкування польських поховань 1918-1919 рр. на території ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" в м. Львові встановлення скульптур, архітектурних елементів та мілітарних символів, які не обумовлені ухвалами Львівської міської ради, є неприпустимим.

П. 4.2 ухвали Львівської міської ради від 01.10.1998 № 60 "Про впорядкування польських військових поховань у південній частині музею "Личаківський цвинтар" зобов'язує зняти всі архітектурні і скульптурні елементи, виконані всупереч чинному законодавству, рішенням комісії у справах військових поховань та Вченої ради музею "Личаківський цвинтар". Окрім того, демонтажу підлягають написи на пілонах і на плитах між пілонами та написи на хрестах "Оборонцям Львова", встановлені без погодження з відповідними службами міської ради. П. 4.3 ухвали Львівської міської ради зобов'язує припинити подальшу відбудову елементів, що надають "Польським військовим похованням 1918-1919 рр. на Личаківському цвинтарі" ознак Пантеону Слави.

Зважаючи на це, вимагаємо вжити заходів щодо приведення Пантеону у відповідність до погодженого проекту будівельних робіт з впорядкування польських поховань 1918-1919 рр. на території ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" у м. Львові та ухвал Львівської міської ради щодо ліквідації символів польської окупаційної агресії, зокрема якнайшвидшої заміни імперського мілітарного символу "Меча-щербця" на католицький хрест.

Також просимо депутатський корпус ініціювати проведення круглих столів, конференцій та публічних обговорень проблемних питань українсько-польських взаємостосунків у ХХ столітті".

Про це повідомили в прес-службі Львівської міської організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: Представники МВС взяли ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ