Ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Там вже ніхто ніколи не буде жити"

Ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Там вже ніхто ніколи не буде жити"

12.12.13 08:07 0 550
Щороку, 14 грудня, у день коли завершили будівництво саркофагу над четвертим енергоблоком, у країні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Серед тих, хто вірою і правдою ніс службу на радіаційно-забрудненій території – пенсіонер органів внутрішніх справ Віктор Зайчук.

Відслуживши в армії, в артилерійських військах Новосибірська , в 1984 році він повернувся в рідне село. Після армії працював у колгоспі. У листопаді 1984 року пішов на службу в ковельський міськрайвідділу внутрішніх справ.

– Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у 1988 році був відряджений на ліквідацію наслідків аварії, – згадує Віктор Микитович. Три місяці я пробув там. Нашим завданням у той час була охорона громадського порядку. Ми «працювали» в 30-кілометровій зоні на контрольно-пропускному пункті «Дитятки». Стежили, щоби люди нічого не вивозили із зони ураження. А це і техніка, і побутові речі, і продукти харчування. Раз на місяць їздили в 10-кілометрову зону для виявлення «мародерів». І я вам скажу: їх було чимало. Пам’ятаю, зловили хлопців, які виносили з радіаційної зони навіть інструмент для ремонту...

Звісно у пам’яті молодого офіцера назавжди залишиться перше враження від зони відчуження:

– А відкомандирований я був у березні, – продовжує Віктор Зайчук. – Можете собі уявити: весна, починає пробуджуватись природа, де-не-де розпускається листя на деревах, в небі пролітають птахи… А навколо – пустка, закинуті хати, городи, цілі господарства... І ти розумієш, що в цій місцині вже ніхто ніколи не буде жити.

Відрядження у Чорнобильську зону закінчилось у травні. Чоловік повернувся на Волинь, у Ковель. Продовжив працювати в міськвідділі внутрішніх справ на посаді дільничного інспектора міліції.

Віктор Зайчук – пенсіонер органів внутрішніх справ. При виході на заслужений відпочинок йому було присвоєно звання підполковника міліції.

На питання, чи поїхав би він боротися з наслідками такої аварії, не задумуючись, відповідає:

– Незважаючи на всі негативні наслідки, зокрема проблеми зі здоров’ям, однозначно вчинив би так само.

А після невеликої паузи ліквідатор додав:

– Я розумію ваше здивування. Але це важко пояснити…

Еліна БАГІНСЬКА,

Ковельський МВ УМВС України

у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ