Тернопілля: захист прав і свобод біженців на контролі міграційної служби області

Тернопілля: захист прав і свобод біженців на контролі міграційної служби області

12.12.13 15:52 0 696
Діяльність світового співтовариства, й України у тому числі, останніми роками характеризується підвищеною увагою до захисту прав і свобод такої особливої категорії населення як біженці та особи, що потребують додаткового захисту. Хто вони такі? І, зрештою, що робить наша держава, аби ці громадяни адаптувалися на новому місці?

Біженець - це іноземець або особа без громадянства, яка перебуває за межами своєї країни і має цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань у своїй країні за ознаками раси, віросповідання, громадянства, належності до певної соціальної групи чи своїх політичних переконань». Таке тлумачення дає Женевська Конвенція.

У листопаді цього року, на виконання постанови Кабінету міністрів України від 22.08.2012 №605, був затверджений регіональний План заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року

Цим планом передбачено визначення порядку та забезпечення проведення для одиноких матерів і вагітних жінок із цієї категорії іноземців, консультацій щодо надання медичної та юридичної допомоги, особливостей їх соціальної реабілітації. В області планується проведення курсів з вивчення української мови, історії, культури, державного устрою України, законодавства для біженців та осіб, що потребують додаткового захисту. Також серед завдань, покладених на відповідальні служби: опрацювання питання надання біженцям соціального житла, проведення серед цієї категорії населення просвітницької роботи щодо можливостей працевлаштування; підвищення рівня їх правової обізнаності; аналіз проблемних питань, щодо забезпечення їм доступу до медичної допомоги.

Мабуть, найбільш уразливими серед біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, є діти, а особливо ті, яким довелося розлучитися із сім’єю. Питання, що потребують першочергового аналізу та вирішення – це їх тимчасове розміщення у притулках, визначення рівня підготовки наймолодших до дошкільної освіти, забезпечення оздоровлення дітей-біженців.

Поряд із створенням умов для інтеграції біженців в українське суспільство, Планом заходів передбачене й сприяння збереженню їх національно-культурної самобутності.

Щодо безпосередніх завдань міграційної служби області, то в першу чергу, необхідно виявляти таких осіб, адже чимало з них перебувають на території України незаконно, та вести їх облік. Працівники відділу у справах іноземців та біженців забезпечують правову підтримку цих громадян, інформують іноземців щодо порядку прийняття рішення за їхніми заявами, ознайомлюють із правами та обов'язками особи, яка перебуває у процедурі, здійснюють належний супровід справи, проводять процедуру щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та, зрештою, встановлюють статус.

Тернопільщина не надто приваблює шукачів притулку з-за кордону. Нині в нашій області проживає двоє осіб, яким надано статус біженця і стільки ж осіб, які потребують додаткового захисту.

У Тернополі іноземці, яким загрожує небезпека на батьківщині, можуть отримати консультацію з питань надання статусу біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту у відділі у справах іноземців та біженців Управління державної міграційної служби України в Тернопільській області бул. Петлюри, 6, каб. № 5, тел. у Тернополі (0352) 27-12-57.

Управління Державної міграційної служби області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі офіційно
Наступна новина: На Тернопіллі рятувальники ...

КОМЕНТАРІ