Крупний бізнес шукає альтернативу нинішній владі - Ігор Уманський

Крупний бізнес шукає альтернативу нинішній владі - Ігор Уманський

13.12.13 15:05 0 466
Бізнес завжди буде максимально кооперувати із владою, поки це вигідно для бізнесу і поки ця кооперація створює для нього додаткові прибутки. Коли ж дії влади призводять до збитків бізнесу, він відвертається від такої влади і шукає альтернативу. Таку думку висловив представник Громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка» Ігор Уманський, коментуючи заяву Віктора Пінчука, Ріната Ахмєтова та інших представників крупного бізнесу щодо підтримки дій Майдану.
Ігор Уманський зазначив, у нинішній ситуації економіка України стагнує вже 6-й квартал поспіль, і це не може викликати захоплення чи підтримку бізнесу.
«З іншого боку, політичні дії влади призвели до постановки питання про застосування санкцій до низки осіб з України з боку міжнародної спільноти. Це пряма загроза для бізнесу, особливо великого бізнесу, і, безумовно, не лише у питаннях вільного фізичного пересування, а також у питаннях вільного пересування та безпеки статків. Тому у цій ситуації бізнесмени шукатимуть вихід не тільки для себе, але й для країни в цілому», - вважає представник «Третьої Української Республіки».
Водночас, він звернув увагу на той факт, що закінчується бюджетний рік. Навіть за нинішніх подій, за словами Ігоря Уманського, мають виплачуватися заробітні плати, стипендії, пенсії тощо. Проте ситуація в економіці в цілому, і в бюджеті зокрема досить критична.
«Недовиконання дохідної частини державного бюджету очікується на рівні 35-45 млрд. грн. Точна сума залежатиме від того, наскільки до наповнення бюджету буде залучений Національний Банк України. Адже за 10 місяців НБУ вже перерахував на 10 млрд. грн. більше, ніж за цей самий період минулого року», - розповів представник «Третьої Української Республіки».
Найголовніше, на переконання Ігоря Уманського, сьогодні те, що навіть до подій на Майдані уряд не давав відповіді, у який спосіб економіка України має вийти з кризи.
«Це свідчить не лише про економічну кризу, а й про політичну та управлінську кризи, з якими також необхідно боротися. Оскільки ситуація, що склалася, турбує не лише економістів, експертів, а й найбагатших людей країни, великий бізнес, то вихід з неї обов’язково має бути знайдений. Втім, як це виглядає з урахуванням того, що жодного способу подолання кризових явищ, які стали причиною нинішньої ситуації, урядом не запропоновано», - наголосив представник «Третьої Української Республіки».
Ігор Уманський заявив, що у суспільстві існували великі очікування на реалізацію плану дій щодо адаптації всіх систем в Україні до європейських стандартів, як наслідок – сподівання на залучення інвестицій і в модернізацію, і в переобладнання підприємств. За його словами, це точно стало би поштовхом до економічного розвитку країни. Але такий шлях урядом Азарова поки що публічно зупинений, а відповіді, що Україна збирається робити далі, які реформи впроваджувати, в який спосіб перезапускати економіку, на сьогоднішній день немає.
«Безумовно, завдання і Майдану, і тих людей, які будуть складати план виходу з політичної кризи, - врахувати план виходу з економічної кризи. Вони мають створити програму дій, сформувати команду тих, хто буде реалізовувати таку програму по розбудові занедбаної економіки і бюджету», - вважає Ігор Уманський.

http://www.3republic.org.ua/ua/news/12115
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Понад 65 тисяч дітей ...
Наступна новина: НБУ випустив 582,5 тисячі ...

КОМЕНТАРІ