У Тернополі вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

У Тернополі вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

15.12.13 13:36 0 508
Щороку 14 грудня Україна відзначає пам'ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Людей, які першими прийняли удар нечуваної небезпеки і зупиняли її ціною власного життя і здоров'я.

У Тернополі вшанували пам'ять ліквідаторів спільною молитвою у Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького. Після молитви організованою колоною на чолі з міським головою Сергієм Надалом та настоятелем храму о. Анатолієм люди вирушили до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Там відбувся молебень та покладання квітів.

Звертаючись до тернополян Сергій Надал, зазначив:

«Сьогоднішній день є нагодою згадати історію і задуматись над долями країни і людей. Задуматись над відповідальністю держави над долею громадян. І над значенням кожної людини у історії держави.

26 квітня 1986 року сталась найбільша в історії техногенна катастрофа. Її наслідки через багато років продовжують впливати на життя і здоров'я українців. Згадуючи цю дату, ми згадуємо про мужність і самовідданість людей. Згадуємо про несправедливу радянську державу та її пропаганду. Згадуємо героїв, які рятували світ ціною власних життів.

Чорнобильці, ліквідатори, врятувавши світ від наслідків аварії, залишились активними громадянами. Протести, мітинги, голодування чорнобильців, які ми бачили кілька років тому в Луганську, Донецьку, Києві, інших містах України, були частиною того ланцюгового механізму, який вже пробудив Україну і перетворив її на єдине повстання проти несправедливості і свавілля влади.

день пам'яті, вдячності і глибокої поваги до цілого покоління, яке принесло в жертву свої життя і здоров'я. Ми і досі не можемо осягнути всього масштабу біди, яка сталась 27 років тому і мужності людей, з яких мало хто живий і здоровий. Тому ми в цей день подякуємо за життя, творимо молитву. Попросимо в Господа миру душам загиблих і померлих від хвороб. Попросимо здоров'я для живих. Згадуємо багатьох безіменних героїв. Слава героям чорнобильцям».

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області за ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ