У Житомирі вшанували учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи

У Житомирі вшанували учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи

15.12.13 18:31 0 513
В України вшановують учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

14 грудня 2006 року Президент України підписав Указ про вшанування пам’яті ветеранів-чорнобильців. Адже саме цього дня 1986 року був збудований саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, який нині називають об’єктом «Укриття».

На знак поваги та пам’яті до героїв-ліквідаторів у Житомирі відбулися відповідні заходи. Участь у них брали голова обласної ради Йосип Запаловський, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, заступник Житомирського міського голови Наталія Леонченко, керівники ряду управлінь і департаментів облдержадміністрації, представники громадськості, релігійних і ветеранських організацій.

– Завдяки мужності тих людей, котрі віддавали своє життя та ризикували власним здоров’ям, ліквідовуючи наслідки аварії, чорна хмара Чорнобиля не накрила Європу та багато країн світу. ми маємо подбати про тих ліквідаторів, які зараз живуть серед нас. Адже вони справді багато зробити для того, аби наслідки Чорнобиля були мінімізовані для прийдешніх поколінь, – зауважив Йосип Запаловський, дякуючи героям-ліквідаторам за їхній подвиг.

Житомирщина – той регіон держави, який найбільше постраждав від наслідків аварії на ЧАЕС. Зокрема, найбільшої шкоди це екологічно-соціальне лихо завдало Народицькому, Овруцькому та Олевському районам нашої області. Загалом на території Поліського краю проживає понад 300 тисяч потерпілих внаслідок цієї аварії.

– Від імені голови облдержадміністрації Сергія Рижука щиро дякую всім нашим героям-ліквідаторам, яких на території нашої області проживає понад дев’ять тисяч. У перші години після вибуху саме передовий загін із 305-ти працівників пожежної охорони Житомирщини брав найактивнішу участь у ліквідації аварії. Влада держави та області намагається зробити все можливе, аби покращити добробут цих людей. За сприяння Президента України наша область, яка найбільше потерпіла від наслідків Чорнобильської аварії та де проживає найбільше ліквідаторів цієї катастрофи, щорічно отримує відповідні субвенції. Цьогоріч з державного бюджету спрямовано 15 млн грн на придбання житла і 7 мільйонів – на закупівлю ліків для ліквідаторів аварії і постраждалих від Чорнобильського лиха, – повідомив Микола Олещенко.

У рамках пам’ятних заходів представники влади та громадськості поклали квіти до меморіальної дошки пам’яті першого міністра Мінчорнобиля України Г. О. Готовчиця, пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам Чорнобиля та до пам’ятних знаків «Чорний біль» і «Пожежним, які врятували світ».

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ