У волинських лісах шукають дорогоцінності

У волинських лісах шукають дорогоцінності

02.07.14 16:30 0 617
Вже протягом десяти років на Лісовській, Вовчицькій та Чорторийській ділянках Маневицького району незаконно видобувають бурштин.

У цих ділянках за даними геологорозвідки, є значні поклади цього каменю, пише 1 липня газета Волинь-нова.

Бурштин незаконно добувають і транспортують за кордон. У травні двоє жителів Луцького району намагалися вивезти 3,5 кілограма обробленого каменю на майже 40 тисяч гривень. Ось такі прибутки!

Видобуток у копанках проводять на землях сільських рад і в лісі. Ліцензії для пошуку цінного каменю держава не передбачила, отже, цей промисел незаконний. Він завдає шкоди довкіллю, а ділки мають від нього чималий зиск, бо влада не контролює ситуацію.

За словами начальника обласного управління міліції Петра Шпиги в області діяла корупційна схема прикриття злочинів, до якої була причетна місцева влада, правоохоронці (зокрема виявлено незаконні оборудки міліціонера), а також жителі Рівненщини та Закарпаття.

Як повідомив начальник УМВС в області, наслідком боротьби Маневицького райвідділу міліції з незаконним видобутком бурштину цього року стало шість кримінальних проваджень за ст. 240 Карного кодексу. 19 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочину і скеровано матеріали до суду.

Двом правопорушникам суд призначив покарання у вигляді штрафу — 6800 гривень.

«Система видобутку бурштину непроста. В ній чітко проглядається налагоджена схема. Тому активно працюємо, щоб виявити причетних до неї осіб», сказав Петро Шпига.

Він пообіцяв: «З часом матимемо серйозні результати. Відповідальності не уникнуть і керівники виконавчої влади, й місцеві жителі – учасники видобутку бурштину. За допомоги СБУ, прокуратури ці злочинні схеми розкриємо».

Джерело: Сім’я і Дім
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Працівники ДАІ з ...
Наступна новина: Заступником начальника ...

КОМЕНТАРІ