У Львові знаходиться 566 заяв від громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

У Львові знаходиться 566 заяв від громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

15.12.12 15:24 0 1129
Щорічно 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який офіційно введений Президентом України в 2006 році.

— Сьогодні у Львові проживають 3 678 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 918 1-ї категорії; 1 453 2-ї категорії (з яких 1 026 учасники ліквідації аварії на ЧАЕС); 408 3-ї категорії (з яких 170 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС); 667 — діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи. Упродовж 2012 року з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – мешканців м. Львова оздоровлено 164 дорослих, 47 дітей у складі груп, 17 дітей з одним з батьків (путівка «матері і дитини») за рахунок коштів Державного бюджету та 14 осіб з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС, віднесених до 2-ї категорії за рахунок коштів міського бюджету Львова. — Галина Семків, заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР

На цей час у районних відділах соціального захисту знаходиться 566 заяв від громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо потреби у санаторно-курортному лікуванні в 2013 році.

Цьогоріч, до 26-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, управління соціального захисту закупило з коштів бюджету міста і роздало 14 путівок  учасникам ліквідації (2-ї категорії). На ці потреби з бюджету виділили 100 тис. грн.

Категорію постраждалих обрано не випадково, адже учасники ліквідації 2-ї категорії рідко отримують путівки на оздоровлення з держбюджету, так як не мають статусу першочергового забезпечення, оскільки позачергово держава забезпечує путівками постраждалих 1-ї категорії, а в силу постійного браку державних коштів, інші категорії залишаються не оздоровлені.

— Окрім, того згідно підписаного розпорядження міського голови місто виплатило одноразову матеріальну допомогу з 482 львів’янам з числа ліквідаторів та осіб, які безпосередньо постраждали від наслідків катастрофи на загальну суму 72,5 тис.грн. — Наталя Федорович, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради

Довідка

14 грудня в нашій державі відзначають «День ліквідатора». Цю дату обрано  для вшанування ліквідаторів через те, що саме в цей день у 1986 році Державний комітет ухвалив в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг») на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він на Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Про це повідомили у Львівській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львові "бомжів" ...

КОМЕНТАРІ