У Рівненській області розповіли як не стати жертвою грабіжника

У Рівненській області розповіли як не стати жертвою грабіжника

04.07.14 13:50 0 1025
Пам'ятайте, вуличні грабіжники ретельно вибирають свою жертву й часто стежать за нею. Саме тоді, коли ризик піддатися нападу вам здається мінімальним, вони стрімко й зухвало діють..

1. У вечірній час (за можливості) зустрічайте своїх близьких, особливо жінок, підлітків і людей похилого віку на зупинках громадського транспорту та проводжайте їх у разі від'їзду.

2. Ідіть додому освітленими і людними вулицями, не вибираючи для скорочення шляху дворів чи темних провулків.

3. Якщо в темний час доби в безлюдному місці у вас просять закурити - будьте готові до можливого нападу.

4. Ставтеся з недовірою до незнайомця, який просить у вас на вулиці розміняти грошову банкноту. Можливо, це трюк, щоб довідатися про вміст вашого гаманця.

5. Якщо ви чуєте, що вас переслідують, різко поверніться. Грабіжник, що збирається вихопити вашу сумку (пакет, шапку), майже завжди розраховує на те, що жертва зможе побачити його тільки зі спини, коли він тікатиме. Коли ж ви побачили його обличчя, це може істотно послабити агресивні наміри нападника..

6. Якщо попереду себе ви помітили людей, які викликають побоювання, краще одразу перейдіть на інший бік вулиці або змініть маршрут та знайдіть безпечне людне місце. Якщо ж ви вирішите бігти, то робіть це як найшвидше і кличте при цьому на порятунок.

7. Пізно увечері жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас; їх краще сховати під одягом або взагалі зняти. Також не рекомендується носити гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.

8. У разі зняття грошей з банкомата будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами ніхто не спостерігав. Не перераховуйте гроші на вулиці.

9. Ніколи не показуйте привселюдно, що маєте при собі багато грошей. Тримайте у різних місцях великі та дрібні купюри.

10. У транспорті не стійте біля дверей, оскільки у вас з рук може вихопити сумку хто-небудь з пасажирів, що виходять.

11. Якщо вам потрібно перевезти велику суму грошей, то краще витратитися на таксі чи попросити друзів або родичів відвезти вас у потрібне місце.

13. У разі нападу на вас у ліфті, намагайтеся натиснути кнопку «виклик диспетчера»: у працівників комунальних служб є можливість визначити місцезнаходження ліфта і викликати міліцію.

14. Якщо Ви стали жертвою злочинного посягання не розгублюйтесь, а зберіться з думками та негайно зателефонуйте в міліцію за номером "102". По можливості запам'ятайте в яку сторону побігли нападники.

І не будьте байдужими, якщо з кимось на ваших очах сталося таке нещастя. Допомагайте іншим - допоможуть і вам.

За матеріалами УКР УМВС України

в Рівненській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: На Тернопіллі депутати ...

КОМЕНТАРІ