Як волиняни показують пальцями на темношкірих

Як волиняни показують пальцями на темношкірих

07.07.14 11:47 0 744
На вулицях Шацька увагу всіх людей привертають троє екзотичних темношкірих відпочивальників. Виявляється, усі вони – родом із далекої африканської країни Конго (колишня Заїр). Бакадіса Марвін, Бубу Асен Кусека та Лувере Тансіа Джон (так звати хлопців) уже кілька років навчаються в Одеській національній академії зв’язку, а сюди, на шацькі озера, приїхали відпочити вперше, зупинившись на базі відпочинку «Автомобіліст». Про це повідомляє "Слово Волині".

Якихось мовних бар’єрів у спілкуванні з африканцями не відчула, адже вони відносно добре розмовляють російською. Найстарший серед них та найбільш говіркий – 31-річний Марвін, навчався та живе в Україні ось уже чотири роки, тож і на правах «старшого брата» дозволяє собі вчити двох своїх молодших земляків, виправляючи їхні мовні помилки, інколи навчаючи їх тутешньому життю.

В Україну потрапили вчитися за різних обставин: Марвіна та Джона відправили у європейську країну батьки, а Кусека виборов це право у конкурсі державного рівня в Конго, та отримує тут стипендію (між Конго та Одеською академією укладено договір про навчання студентів в Україні).

Марвін розповідає, що його батьки з-поміж трьох країн (Росії, Франції та України) обрали для навчання сина саме останню. Навчатися хлопцям у перший рік було дуже важко, адже потрібно було вивчати російську мову, що також виявилося

справою нелегкою. Здебільшого фахова література для навчання – російською чи англійською мовами, що також додавало чимало труднощів. З початком літнього сезону хлопці мали можливість ще й підзаробити, розважаючи та фотографуючись із відпочивальниками на пляжах Одеси та Криму у своїх національних костюмах, вибиваючи на національних інструментах – барабанах – мелодії своєї батьківщини. Планували розважати й тут місцевих та відпочивальників, проте погода внесла свої корективи у плани темношкірих хлопців.

Дивуються студенти з Конго незвичайним українським порядкам: іноземцям майже неможливо влаштуватися на роботу за спеціальністю, маючи навіть диплом про вищу освіту. Вражають їх і українські закони: скільки треба обходити, аби відкрити власну справу чи просто отримати дозвіл на легальний заробіток! «У нас, например, можно заниматься чем угодно: но только по закону. А здесь

как-то странно все это действует. Да и работу по специальности с нормальной оплатой в Украине найти невозможно. Для таких, как мы, два варианта: или на стройку, или на рынок торговать. В нашей стране даже официант получает около 500 евро, а если ты имеешь диплом бакалавра или магистра – то и работа, и хорошие деньги гарантированы. А то, что есть у вас, это очень плохо», – каже Марвін. А в майбутньому, якщо не вдасться знайти роботу з нормальною заробітною платою, планує з дружиною та сином поїхати на свою батьківщину, де буде більш упевнений в майбутньому.

За роки навчання темношкірі студенти побували в різних містах України – Миколаєві, Херсоні. А тепер приїхали на Волинь на запрошення тестя Марвіна (він одружився з українкою, мешканкою Рівного). У Крим цього року хлопці їхати не ризикують, бо й батьки переживають за них, наказуючи триматися якнайдалі від небезпечних місць.

А поки що перебуванням на Поліссі задоволені, та й люди також добре до них ставляться. А це, мабуть, чи не найголовніше .

Волинські новини

Джерело: Сім’я і Дім
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ