У Тернополі відкрили меморіальну дошку Левку Горохівському

У Тернополі відкрили меморіальну дошку Левку Горохівському

19.02.13 03:14 0 985
17 лютого у Тернополі відбулося відкриття і освячення меморіальної дошки відомому громадському і політичному діячеві, учаснику руху опору 60-90 рр. народному депутату України І і ІІ скликань Левку (Леону) Горохівському. Барельєф відкрили на будинку по вул. Злуки, 57. Саме тут проживав відомий український діяч протягом 1985-1992 рр. Левко Горохівський організовував перші мітинги у Тернополі, засновував перші товариства і спілки - Товариство української молоді, Меморіал, Рух. Цими днями Левку Горохівському мало б виповнитись 70 років. Вшанувати пам'ять великого українця прийшли його друзі, родичі, соратники, представники влади та небайдужі тернополяни.

Міський голова Тернополя Сергій Надал зауважив, що у цей день усіх зібрала пам'ять про Людину, якої особиста історія і доля нерозривно пов'язані боротьбою за Українську Незалежність.

«Життя Левка Горохівського переплелось з життям нашого міста і країни. Він був одним із символів вкладу тернополян у Незалежність, однією із знакових постатей новітньої історичної епохи. Ми проводимо багато історичних паралелей з подіями початку 90-х. Горохівський був одним з тих, хто, як учасник демократичної меншості, крок за кроком перемагав комуністичну більшість. На жаль, українським парламентарям початку 90-х не вдалось багато зробити, і наслідки того, що система не була подолана до кінця, відчуваються дуже гостро . І завдання шніх політиків - довершити цю справу. Справу, яку колишні політв'язні, десиденти, романтики Незалежності тільки почали», - зазначив очільник міста.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Тернопіль: Управління ...

КОМЕНТАРІ