Іван Крисак: «До боротьби з небезпечними вірусами потрібно підготуватися заздалегідь»

Іван Крисак: «До боротьби з небезпечними вірусами потрібно підготуватися заздалегідь»

13.01.15 12:18 0 630
Кошти, які вирішили виділити на заходи щодо попередження епідемічного спалаху вірусу Ебола та поширення її на території Тернопільської області, на даний момент - у процесі реалізації. На цю суму, зокрема, планують закупити засоби індивідуального захисту медичного персоналу та обладнання для відбору зразків крові.

За потреби, для боротьби із небезпечним вірусом виділять додаткові кошти, які передбачені для ліквідації надзвичайних ситуацій в області, зазначив виконувач обов'язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак під час спілкування із кореспондентом телеканалу ТРК «Україна» 12 січня.

« дане захворювання уже діагностують в країнах Європи, - зазначив Іван Крисак. – Загроза, цілком ймовірно, може мати місце на Тернопільщині. Ми повинні бути готові до таких викликів. Тому у першу чергу приділяємо увагу захисту медиків, які за потреби виїжджатимуть до хворих. У випадку виявлення хворих з підозрою на дане захворювання госпіталізація відбуватиметься в інфекційному відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги, де саме завершують ремонт. На базі відділення за потреби обладнають бокси з притяжно-витяжною вентиляцією. Варто зазначити, що загроза розповсюдження вірусу лихоманки Ебола на території області є мінімальною, так, як студенти із епідемічно небезпечних країн до нас на даний час не прибувають. Проте, не слід забувати усім відомий закон медицини про те, що хворобу краще попередити заздалегідь».

Нагадаємо, що рішення про виділення коштів для закупівлі даного обладнання та засобів захисту прийняли на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 листопада. Ці речі передадуть комунальній установі Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» та Тернопільській міській лікарні швидкої допомоги. Кошти повинні виділити із резервного фонду у розмірі 100 тисяч гривень. Як зазначив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Володимир Курило, на цю суму планують закупити понад 500 захисних костюмів для медичних працівників, а також необхідне обладнання для забору і транспортування матеріалів від хворих із підозрою на лихоманку Ебола.

Довідково:

Хвороба Ебола (раніше називалася «геморагічна лихоманка Ебола») - гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що викликається вірусом Ебола та характеризується високою летальністю (50 – 90%).

Вірус Ебола був вперше виявлений у 1976 р. в районі річки Ебола на території теперішньої Демократичної Республіки Конго. Відтоді спалахи цієї хвороби періодично з'являються в ряді африканських країн.

Велика епідемія цієї хвороби спостерігається в Західній Африці. Вірус поширюється в результаті прямого контакту (через пошкоджену шкіру або слизові оболонки) з кров'ю і біологічними рідинами хворої людини (сеча, фекалії, слина, блювота і сперма) або через контаміновані вірусом об'єкти (наприклад, медичні голки, деякі предмети щоденного вжитку). Та ситуація, що склалася в Західній Африці, значною мірою пов'язана з недотриманням правил особистого захисту при догляді за хворими, недостатньою кількістю медичних закладів та медичного персоналу, небажанням населення звертатися за медичною допомогою та дотримуватися відповідних рекомендацій, особливістю обрядів при похованні.

Людина, що була в контакті з хворим, може захворіти на протязі 2 – 21 дня (часто 8 – 10 днів). Ознаками захворювання є лихоманка (швидке підвищення температура тіла 38,6°С та вище ), сильний головний біль, біль у горлі, м'язові болі, блювання, діарея, біль у животі, можуть спостерігатися кровотечі різної локалізації або гематоми, інколи висип на шкірі. Після повернення з тих країн, де зараз спостерігається епідемія хвороби Ебола, слід звернути увагу на своє здоров'я та слідкувати за ним протягом 21 дня. У разі появи в цей період симптомів, описаних вище, необхідно застосувати марлеву пов'язку (з 4 – 5 прошарків марлі) та відразу звернутися за медичною допомогою.

За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 300 тонн гуманітарної ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ