Звернення голови облдержадміністрації Сергія Машковського та голови обласної ради Віталія Француза з нагоди 71-ї річниці визволення Житомирської області від нацистських загарбників

Звернення голови облдержадміністрації Сергія Машковського та голови обласної ради Віталія Француза з нагоди 71-ї річниці визволення Житомирської області від нацистських загарбників

14.01.15 12:09 0 457
Шановні ветерани, учасники визволення нашої області та жителі Житомирщини!

14 січня Житомирщина відзначає 71-у річницю визволення області від нацистських загарбників.

Ми шанобливо схиляємо голови перед світлою пам'яттю загиблих земляків-фронтовиків, віддаємо данину поваги колишнім підпільникам, оборонцям і визволителям рідної землі, усім, хто на фронті і в тилу наближав довгоочікувану перемогу.

За роки боротьби з нацистськими окупантами учасниками національно-визвольного руху було знищено 177,5 тисяч живої сили ворога, пущено під укіс 2536 ешелонів, зруйновано 367 залізничних та 498 шосейних мостів, підірвано 272 танки, збито 8 літаків, знешкоджено 127 автомобілів та багато іншої техніки, врятовано від каторги 14,5 тисячі юнаків, дівчат, військовополонених.

Визволення Житомирщини розпочалося у листопаді 1943 року. Першими були визволені смт Брусилів, смт Корнин Попільнянського району, залізнична станція Ірша Радомишльського району, смт Черняхів, залізнична станція Станишівка Житомирського району.

14 січня 1944 року в результаті завершення Житомирсько-Бердичівської наступальної операції, через 918 днів окупації, Житомирська область була повністю визволена.

як ніколи, ми повинні берегти мир і спокій на Житомирщині, єдність і неподільність України.

Висловлюємо повагу і вдячність ветеранам за визволення області у 1944 році та військовослужбовцям Житомирщини, які наразі гідно й мужньо відстоюють право на незалежність і територіальну цілісність України.

Бажаємо усім жителям Житомирської області добра і здоров'я, миру та спокою.

З повагою

Голова Житомирської обласної

державної адміністрації

Сергій Машковський

Голова Житомирської

обласної ради

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Любомир Мельничук: ...

КОМЕНТАРІ