У Житомирі вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

У Житомирі вшанували пам’ять загиблих в Афганістані

20.02.13 14:21 0 898
15 лютого, в усіх областях України відбулися пам’ятні заходи з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 24-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан. « Україна вшановує подвиг людей, яким довелося брати участь у локальних війнах та збройних конфліктах у різних куточках світу. Ми висловлюємо також глибоку вдячність військовослужбовцям і співробітникам органів внутрішніх справ, які нині гідно представляють нашу країну у складі місій під егідою Організації Об'єднаних Націй. Багато наших земляків полягли на чужині в ім'я миру і стабільності. Вічна їм і світла пам'ять. В Україні високо цінують мужність, бойові та трудові здобутки учасників бойових дій на території інших держав, життєвий досвід та професіоналізм яких стають прикладом для нових поколінь захисників Вітчизни. Переконаний, що воїни-інтернаціоналісти й надалі сприятимуть розбудові Української держави, розвитку громадянського суспільства та вихованню патріотизму у молоді», – йдеться у зверненні Президента України Віктора Януковича.

З цієї нагоди в Житомирі відбулася пам’ятна хода та покладання квітів до пам’ятного знаку «Чорний тюльпан» за участю представників обласної та міської влади – першого заступник голови облдержадміністрації Миколи Олещенка, заступника голови облдержадміністрації Віктора Балюрка, заступника голови обласної ради Михайла Чигиря та заступника Житомирського міського голови Олександра Бочковського, членів Житомирської обласної спілки ветеранів афганської війни, учасників бойових дій на території інших держав, громадськості.

Вшановуючи подвиг воїнів-інтернаціоналістів та учасників миротворчих дій, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко зауважив: «У нашій області проживає 5,5 тисяч учасників бойових дій в Афганістані. Ця війна для колишнього Радянського Союзу принесла великі втрати, – 15 тисяч загиблих, 3380 із яких були українцями. На Житомирщину ж не повернувся 131 солдат. Для матерів, вдів і родин наших полеглих співвітчизників наслідки цієї війни назавжди стали невтішним горем». Від імені керівництва області та зокрема голови облдержадміністрації Сергія Рижука посадовець висловив вдячність військовослужбовцям за їхню мужність і відданість Вітчизні, проявлені під час афганської війни, а також за виконувану ними роботу щодо патріотичного виховання молоді.

Обласна влада докладає всіх зусиль, аби життя воїнів-інтернаціоналістів було гідним їхніх подвигів. Так, у грудні 2011 року з цією метою між облдержадміністрацією, обласною радою та Житомирською обласною спілкою ветеранів афганської війни був підписаний Меморандум про взаємодію та співробітництво.

Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Народицький район: ...
Наступна новина: Виноградіський район: ...

КОМЕНТАРІ