Міський голова поінформував лучан про впровадження заходів з енергозбереження та енергозаощадження

Міський голова поінформував лучан про впровадження заходів з енергозбереження та енергозаощадження

21.02.13 08:15 0 843
Він розповів, що у 2012 році міська рада затвердила «План дій щодо сталого енергетичного розвитку міста Луцька до 2020 року». За звітний період в бюджетній сфері, промисловості та житлово-комунальному господарстві впроваджено енергозберігаючих заходів на загальну суму 11 млн 108 тис. грн. Економічний ефект від впровадження склав 7 млн 344 тис. грн за рік.

Крім цього, зазначив Микола Романюк, міська влада одночасно виступає партнером у кількох міжнародних проектах, що передбачають проведення комплексу заходів у сфері енергозбереження та теплозабезпечення.

Під час попереднього звіту міський голова інформував громаду про домовленості, досягнуті з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо впровадження у місті проекту модернізації центрального теплопостачання. Суть проекту полягає у довгостроковому кредиті ЄБРР комунальному підприємству «Луцьктепло» під муніципальні гарантії. Сума кредиту складає 10 мільйонів євро на 10-13 років з 3-річним пільговим періодом. А також передбачено отримати інвестиційний грант на реалізацію цього проекту у розмірі 4 мільйонів євро. У звітному році відбулося кілька зустрічей з представниками ЄБРР в Україні.

Результатом стало підписання угоди про підготовку кредитного фінансування між Луцькою міською радою, ДКП «Луцьктепло» та Європейським банком реконструкції та розвитку.

«До квітня плануємо завершити підготовку техніко-економічного обґрунтування, щоб подати проект на розгляд», - додав Микола Ярославович.

Працює міська влада і в рамках проектів з модернізації та вдосконалення систем теплозабезпечення житлового фонду і бюджетних організацій. Основні з них:

проект «Енергія для мерів Сходу», який реалізується Європейським Союзом за підтримки асоціації «Енергоефективні міста України».

проект МОДЕЛ –СІЮДАД (MODEL-CIUDAD), який допомагає шістьом муніципалітетам з 4 країн стати прикладом у галузі управління енергією.

Також місто подало заявку на отримання кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) під 3% річних у розмірі три мільйони гривень. Проект передбачає реалізацію енергозберігаючих заходів у комунальних закладах: Міська клінічна лікарня, ЗОШ № 5 та № 10, Гімназія № 21 та садочки № 11 та 21.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Луцьк: влада сприяє ...
Наступна новина: Обурені мешканці Рівненщини ...

КОМЕНТАРІ