Рейтинги «Свободи» на Тернопіллі росте. БЮТу падає

Рейтинги «Свободи» на Тернопіллі росте. БЮТу падає

08.02.09 13:10 0 2308
Всеукраїнське об'єднання «Свобода» наздоганяє БЮТ у боротьбі за першість на виборах до Тернопільської обласної ради. Про це повідомила прес-служба ВО «Свобода» з посиланням на тижневик «Дзеркало тижня» який, по їх словах, опублікував дані Центу соціологічних досліджень та прогнозування.

За результатами опитування 1093 респондентів, проведеного й оприлюдненого Центром соціологічних досліджень та прогнозування, до Тернопільської обласної ради на наступних виборах потраплять чотири партії (блоки). БЮТ набирає 19,9 відсотка голосів виборців, Всеукраїнське об'єднання «Свобода» – 18,5, «НУ-НС» – 4,9, УНП – 4,1.

При порівнянні результатів цього дослідження із попереднім, проведеним соціологічною групою Рейтинг, БЮТ за два місяці втратив прихильність майже 10% виборців. На початку грудня БЮТ підтримували 28,7% виборців. «Свобода» збільшила кількість своїх прихильників та впритул наблизилась до БЮТу. ( На початку грудня 2008 року за Всеукраїнське об'єднання «Свобода» на Тернопільщині готові були проголосувати – 16,1% виборців).

Довідка. 18 грудня 2008 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради».

Рішення про розпуск Тернопільської обласної ради було зумовлено паралічем місцевого представницького органу влади – його дворічною бездіяльністю. Суд визнав нелегітимність діяльності облради, позбавив мандатів десятьох депутатів облради та визнав незаконними рішення 16-ї, 17-ї та 18-ї сесій Тернопільської обласної ради. Рішення були скасовані у зв'язку з тим, що рада проводила свої засідання з порушенням Конституції та законів України. Область була поставлена на межу правового хаосу, зриву фінансування соціальних програм та бюджетних видатків, під сумнівом опинилась легітимність прийняття обласного бюджету на 2009 рік.

Дочасні вибори до Тернопільської облради 15 березня 2009 року єдиний правовий механізм розв'язання ситуації, що склалася в області. Це можливість для тернополян сформувати нову дієву представницьку владу.

Однак, 2 лютого 2009 року голови фракцій Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна –Народна Самооборона» Іван Кириленко та Микола Мартиненко зареєстрували проект Постанови Верховної Ради «Про визнання такою, що втратила чинність Постанова Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради».

Блюзнірськими є мотиви скасування виборів, визначені у пояснювальній записці: «сам факт проведення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради може стати дестабілізуючим чинником суспільно-політичного життя області та мати додаткові негативні наслідки для господарюючих суб'єктів регіону». Тобто волевиявлення громадян України нинішня влада у складі БЮТу і НУНСу розглядають як загрозу.

Вибори до Тернопільської обласної ради будуть іспитом для політичних сил у Західній Україні.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

КОМЕНТАРІ