Уряд хоче стягнути податки з українських заробітчан. Українці в Італії розпочали акцію протесту

Уряд хоче стягнути податки з українських заробітчан. Українці в Італії розпочали акцію протесту

09.04.09 11:00 0 3893
В останній тиждень серед українців за кордоном почалося зародження масового протесту. Протягом кількох днів акція охопила більшість регіонів Італії. Обурення українських заробітчан викликала постанова Кабміну від 5 березня №236, в якій ідеться про оподаткування фізичних осіб, які проводять підприємницьку діяльність за межами України.

— Такі спроби українського уряду абсолютно не законні й не мають прецедентів у світовій практиці, — переконаний Олесь Городецький, голова Християнського Товариства українців в Італії. — Незважаючи на те, що українці Італії надзвичайно розрізнені, в акції, яку ми зініціювали, взяло участь багато людей. Лише за один день звернення до Президента, Прем’єр–міністра і Голови Верховної Ради підписало 20 громадських організацій. Якщо ми не отримаємо ніякої реакції на наші дії, протести наберуть серйозніших форм...

Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів, наголошує, що сьогодні ні в українському політикумі, ні в суспільстві загалом проблема трудової міграції українців не отримала належної уваги. Попри декоративні заяви, далі піар–заходів у вигляді спільних «круглих столів» справа не дійшла.

Немає абсолютно ніяких підстав вимагати від людей, які працюють за кордоном, платити додаткові податки, переконаний Олесь Городецький. «Я розумію проблеми нашого уряду з наповненням Пенсійного фонду, але таке питання можна ставити суто в добровільному порядку і вирішувати цю проблему через використання міждержавних угод, як це відбувається в усіх цивілізованих країнах. Якщо людина пропрацювала, скажімо, 30 років в Україні, а 20 — в Італії, то вона має отримувати пенсію, нараховану, відповідно, за трудовий стаж в обох країнах. Це світова практика, Італія має такі угоди, підписані практично з усіма країнами».

Попри те, що в постанові йдеться про добровільний характер внесків від заробітчан до Пенсійного фонду, експерти застерігають про багато підводних рифів і нонсенсів. Михайло Ратушний, перший заступник голови УВКР, говорить про спробу подвійного оподаткування. «Вже з’явилися тривожні повідомлення про те, що в деяких селах Західної України ходять податківці й просять голів сільрад фіксувати, які перекази і кому надходять з–за кордону, — додає він. — Відтак родичам трудового мігранта повідомляють: ви отримуєте незадекларовані доходи... Наші заробітчани серйозно стривожені, не знають, як бути далі. Нині, в умовах економічної кризи, коли італійці захищають своїх найманих працівників, такими своїми діями український уряд обмежує права і фактично відрізає раз і назавжди головного інвестора в Україну. Адже наші заробітчани, як відомо, своїми переказами інвестують в економіку України більше, ніж «Криворіжсталь», Нацбанк тощо.

Напередодні виборів Юлія Тимо­шенко була в Неаполі, знімала фільм, який, напевне, бачило багато людей. Там не було мови про податки для емігрантів! Навпаки, головна думка тієї картини: незабаром в Україні все буде добре, за рік ми матимемо тут зарплату 500 доларів, і ви будете повертатися додому. Чому ж ті обіцянки так і залишилися не виконаними, а нам накидають новий податковий зашморг?»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 5)
Попередня новина: Рік тому в Харкові на ...
Наступна новина: Віктор Ющенко відбув з ...

КОМЕНТАРІ