Олег Тягнибок: Для нас важливо, щоб Молдова була не в складі Румунії та поза впливом Росії

Олег Тягнибок: Для нас важливо, щоб Молдова була не в складі Румунії та поза впливом Росії

13.04.09 22:32 0 2445
Україна має активніше діяти у зоні своїх геополітичних інтересів та оперативно реагувати на процеси, що відбуваються в Молдові, адже ця країна є нашим геополітичним союзником. Про це лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок заявив в ефірі програми «ТСН-Тиждень» 12 квітня 2009 року, коментуючи післявиборчі заворушення в Молдові. Про це повідомила прес-служба ВО "Свобода".

Голова ВО «Свобода» зазначив: «Коли в сусіда пожежа і є загроза того, що вогонь може перекинутися до тебе, необхідно реагувати, інакше і сам можеш згоріти. Мені абсолютно незрозуміло, чому українська влада є такою пасивною в молдовському питанні.

Однією із причин чутливості Молдови до зовнішніх впливів стала форма державного правління – парламентська республіка, де президент обирається в парламенті. Подібний сценарій активно пропонується багатьма політичними силами і в Україні.

Молдова є зразком бутафорської демократії, коли народ має ілюзію того, що влада знаходиться в його руках, а насправді за нього все вирішують представники владної касти. Зрештою – це останній комуністичний бастіон у Європі.

Однак у подіях у Молдові дуже чітко прослідковується зовнішній вплив. Передусім румунський та російський. Для України це показово. Адже Україна має дуже складні стосунки з Румунією та активні спроби втручання у внутрішню політику з боку Кремля.

3 лютого 2009 року Україна програла Гаазький суд з приводу острова Зміїний, і ми втратили частину свого кордону. Крім того, Румунія вже давно безкарно роздає свої паспорти жителям Західної України. Нагадаю також і нещодавній конфлікт стосовно каналу Дунай-Чорне море. Всі румунські посягання на суверенітет України та Молдови досить легко пояснити, якщо згадати слова президента Румунії Траяна Басеску, який наголошував на тому, що уявляє у складі Румунії частини Молдови, Бессарабії та Буковини. Румуни активно втілюють плани на побудову так званої «Великої Румунії».

У цьому питанні влада України проявляє злочинну байдужість, не цікавлячись Молдовою. Така халатна «байдужість» є особливо кричущою, якщо згадати, що в Молдові живе близько 13% етнічних українців. Не кажу вже про Придністров’я, де більше 40% українців. Незважаючи на ці цифри та цілком очевидний український інтерес в молдовському регіоні, нинішня лжееліта не реагує на те, що відбувається в Молдові. Тим часом Росія дуже активно намагається зробити Молдову зоною свого впливу. Україна ж, знаходячись між Москвою і Бухарестом, постійно втрачає, оскільки українська влада не захищає національних інтересів держави.

Для нас важливо, щоби Молдова була не в складі Румунії та поза впливом Росії. Не прорумунська і не прокомуністична Молдова – наш стратегічний союзник. Тим паче, що в геополітичному плані Україна мала би запропонувати новий проект, Балто-Чорноморський союз, логічне продовження ГУАМ, одну із ролей в якому відігравала би Молдова.

Відтак Україна повинна чіткіше означити свої геополітичні інтереси у цьому регіоні. Сьогодні Україна має заявити про направлення гуманітарної місії в Молдову, а у разі потреби – ймовірних етнічних чисток з боку румунів – бути готовою здійснити націозахисну акцію», – зазначив Олег Тягнибок.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
2 (голосів: 4)
Наступна новина: Колишній учитель ...

КОМЕНТАРІ