Віктор Ющенко знову балотуватиметься у президенти і радий, що «Наша Україна» пройшла очищення

Віктор Ющенко знову балотуватиметься у президенти і радий, що «Наша Україна» пройшла очищення

24.04.09 09:50 0 2024
Крім Українського дому в Києві, Президентові через телемости ставили запитання також студії у Львові, Одесі й Запоріжжі. (Фото Тетяни ШЕВЧЕНКО.)Сумніви відкинуто — Віктор Ющенко знову йде в президенти. Про це чинний глава держави заявив журналістам після завершення великої прес–конференції для столичної та регіональної преси в Українському домі. На запитання, чи висуватиме він свою кандидатуру на президентських виборах, Президент відповів: «Іду (на вибори). Це так ясно, так очевидно». І хоча народна прикмета говорить: Двічі в одну річку не ввійдеш, - схоже Ющенко вирішив, що йому це до снаги.

Окрім того, за дві години спілкування з представниками ЗМІ, яке транслювали в прямому ефірі одразу кілька теле– і радіоканалів, Ющенко розповів, за яких умов можливі дострокові вибори Верховної Ради, чому в Україні досі не подолана корупція і чи є перспектива у «Нашої України».

 

Про передумови розпуску парламенту

Якщо у Верховній Раді не з’явиться дієва коаліція, яка затвердить уряд і візьме на себе відповідальність за економічний та соціальний курс України, потрібні позачергові парламентські вибори, вважає Президент. «Я не відкрию великий секрет, що в цьому парламенті немає більшості — жоден політик не бачив список, який би підписали 226 депутатів, — зауважив Ющенко. — Раз немає більшості — очевидно, де–факто немає коаліції. А отже, важко виконати імперативну норму представлення уряду й обрання Прем’єр–міністра». Глава держави нагадав, що з 5 грудня, коли було оголошено про створення нинішньої коаліції, вона так і не ухвалила рішень щодо формування уряду та ухвалення його програми і призначення «коаліційного» Прем’єра. В. Ю. запропонував чинній коаліції або навести докази того, що вона справді існує, формалізуватися і провести затвердження уряду, або розширитися за рахунок Партії регіонів чи КПУ.

Інакше залишається один вихід — дострокові парламентські вибори. Принагідно Президент висловив жаль з приводу того, що «після невдалої і упередженої політреформи 2004 року», яка була розрахована «на інтереси максимум двох політичних сил, щоб поділити Україну на довгі роки», центр влади був перенесений до парламенту. Після цього, за словами Ющенка, в державі й почалася політична криза. Однак повертатися назад до президентської форми правління — це теж не вихід. «Ми багато пройшли і повернення назад немає, — наголосив В. Ю. — Президент у цій країні вже ніколи не буде призначати уряд, мажоритарної системи не буде. Ми будемо керуватися пропорційною системою виборів».

На запитання, коли може бути оголошено про проведення дострокових виборів, глава держави відповів, що в цьому питанні варто керуватися «не доцільністю, а законністю». Підставою для розпуску ВР може стати рішення Конституційного Суду щодо відповідності Основному закону дій чинної коаліції у питанні формування уряду. А без позиції КС «тут жодна ініціатива недоцільна і зробила б погану послугу у врегулюванні цього конфлікту».

Також Ющенко вкотре підтвердив, що «на знак солідарності, спільної відповідальності з парламентом» готовий як Президент «зробити крок назустріч — ухвалити рішення про дострокові президентські вибори». За умови, що одночасно відбудуться дострокові парламентські вибори «на новій виборчій базі» — з відкритими списками й обов’язковим скасуванням депутатської недоторканності.

Про причини, які зумовлюють рейдерство і корупцію

А доти, доки парламентарії матимуть депутатський імунітет, Україні годі й сподіватися побороти таку проблему, як рейдерство. Таку думку Віктор Ющенко висловив, відповідаючи на запитання із Запоріжжя про спроби захоплення титаномагнієвого комбінату, до якого нібито причетні чиновники Мінпромполітики. Президент наголосив, що запорізький факт не поодинокий, і нагадав ситуацію на харківському «Турбоатомі». «Тільки там довелося вводити внутрішні війська, бо жуліки були такого калібру, що перебували на вулиці Грушевського, і не зупинилися б ні перед чим, крім солдата», — зазначив глава держави. «Рейдерські атаки проводяться і будуть проводитися, бо частина людей в цій країні лягає і прокидається з повною недоторканністю», — констатував В. Ю.

Також Президент наголосив, що така ситуація триватиме, поки призначення суддів і керівництва правоохоронних органів залежатиме «від керівників окремих партій». «Треба бити не по голоблі, а по коню», — заявив Ющенко, нагадавши, що пропонує внести в Конституцію зміни, згідно з якими суддів і прокурора призначали б не партійні депутати (обрані за пропорційною системою до нижньої палати парламенту), а «більш вічний орган» — верхня палата.

Саме недосконала судова система, за словами глави держави, є й причиною того, що в Україні досі не вдалося подолати корупцію. Треба проводити судову реформу, але Президент переконаний, що «нинішній парламент не ухвалить законопроектів про судоустрій і статус суддів». Адже «модель, яка є джерелом корупції в Україні, вибудувана в найвищих щаблях України».

Про перегляд газових домовленостей з Росією

Газові домовленості з Росією потребують перегляду, адже «тим, що було досягнуто в січні цього року, не можуть пишатися ні Україна, ні Росія». Ці домовленості, за словами Ющенка, тільки «клонують проблеми», і тепер питання розрахунків за газ постають практично щомісяця. «Це, по суті, вже ручне управління», — зауважив Президент, додавши, що в січневих угодах є низка незрозумілих позицій, зокрема, щодо умов транзиту (не вказані обсяги транзитного газу, низька тарифна ставка). А все через те, що вони були укладені «не через момент економічної доцільності, а через момент політичних домовленостей». «На жаль, політика тут — найгірший порадник, тому що з політикою можна домовитися до таких авантюр, які боком можуть вийти нації», — зазначив глава держави, наголосивши: Україна та Росія повинні знайти такий режим відносин, який би переконав західних партнерів, що наші країни є найбільш відповідальними з точки зору забезпечення енергобезпеки ЄС. «Ми повинні дихати стабільністю — тоді ми будемо цікаві. Якщо ні — безумовно, будуть з’являтися варіанти не на користь Росії і не на користь України. Тому я переконаний, що до теми газових відносин треба повертатися. Якнайвідкритіше, якнайпублічніше, і головне — на ясних принципах».

Президент наголосив, що Україна не просить жодних пільг, а тільки хоче «ринкових умов — ясних і зрозумілих». «Україна не хоче проблем із Росією. Це наше кредо», — запевнив В. Ю.

Про «Нашу Україну»

Політична партія «Народний союз «Наша Україна» не занепадає, а навпаки — очистилася від «полови» й набирає сил. У цьому Віктор Ющенко запевнив як голова НСНУ, зазначивши, що останнім часом у реформуванні партії наявні позитивні зрушення. «Було сформовано нове керівництво виконавчого комітету. Зараз проходять кадрові зміни у виконавчих органах по абсолютній більшості областей, ми проводимо перереєстрацію членів партії, загальноукраїнський з’їзд і вилікуємося від тих проблем, які зазнала політична сила, — повідомив Президент. — Я б сказав, що «Наша Україна» знаходиться не в фазі занепаду, не в фазі розчарувань. Те, що потрібно для внутрішнього осмислення, як зерно відділити від усього іншого, — це сьогодні прекрасна нагода».

Глава держави переконаний, що коли надійде час виборів, багато виборців зрозуміють: окрім «Нашої України», їхні інтереси не захистить більше ніхто. Адже НСНУ — це «одна з політичних сил, яка є ідейною і послідовно формує національну політику». «В Україні не так багато ідеологічних сил, з якими можна поєднати майбутнє цієї держави як європейської і демократичної. Тому не бийте тих хлопців і дівчат, які протягом семи років віддано служать цій нації», — додав Президент.

А що в НСНУ були проблеми, то це, на думку Ющенка, «не трагедія». «Це уроки, які потрібні всім нам, і мені в тому числі, — зауважив Президент. — Бо ті люди, які були біля мене, яких я вважав демократичними партнерами, насправді виявилися набагато дрібнішими. Була когорта людей, які в 2002 році прийшли до демократичної політики, поряд із нею стали. У легендарному 2004 році, пригадую, вони стояли у мене за спиною і цим ілюстрували свою причетність до подій. У мене немає боргу ні перед ким із тих, хто асоціювався з політичними подіями 2004 року. По відношенню до них я дав усе і, можливо, навіть більше, ніж дехто заслуговує. Те, що від нас «відбрунькувалися» персони, для яких Україна ні в 2002, ні в 2004 році не була суттю, — це очищення».

І в контексті майбутніх парламентських виборів. «У мене одна порада: майбутнє своїх дітей ніколи не довіряйте політикам. Це ваша персональна справа. Кого обирати? Це запитання 47 мільйонів. Я як Президент зроблю все, щоб у цій країні могли бути чесні вибори. Це моє домашнє завдання, — сказав Ющенко. — Я переконаний: жоден із вас не скаже, що хоче бути зараз у 2004 році. Значить, за чотири роки ми зробили те, чого ви не хочете втратити. А загроза втратити це не менша, ніж у 2004–му».

 

ОКРЕМА ТЕМА

Європейцям візи не відновлять, а нам — скасують?

Відновлення візового режиму для громадян Європейського Союзу піде Україні тільки на шкоду. За словами Президента, після скасування у 2005 році віз для громадян ЄС в Україну стали приїжджати у 2,7 раза більше європейців, ніж доти. А це означає, що наша держава «виграла на цьому сотні мільйонів доларів».

Водночас Ющенко погодився з тим, що візовий режим має бути модифікований, і з боку ЄС також потрібні поступки. Президент нагадав, що 4 червня Україна та Євросоюз мають підписати план переговорів про безвізовий режим, і пообіцяв зробити все, «щоб використати цей процес відповідно до досягнутих півтора року тому домовленостей».

Запитали у Президента і про наслідки його нещодавнього жарту. Нагадаємо, коли на прохання глави держави виправити проблему (проектований графік не поміщався на екран) працівник, замість пересунути проектор, пересунув екран, Ющенко сказав йому: «Ви — як молдаванин». Деякі молдавани, розцінивши це як образу, почали вимагати у Президента вибачення. «Це був невдалий жарт», — визнав Ющенко.


Источник: http://xmeteo.ua/ua/folk
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: За сталіністів на ...
Наступна новина: На Рівненщині жінка вбила ...

КОМЕНТАРІ