За 5 місяців нардепи пропрацювали в Раді тільки 100 годин

За 5 місяців нардепи пропрацювали в Раді тільки 100 годин

14.07.08 14:53 0 3084

Друга сесія парламенту шостого скликання тривала п’ять місяців. Робочими мали бути 46 днів. Але майже половину з них народні обранці блокували роботу Верховної Ради. Партія регіонів — 14 днів, а Блок Юлії Тимошенко — вісім. ”Регіонали” кілька разів блокували голову парламенту Арсенія Яценюка у власному кабінеті.

Отож у сесійній залі депутати попрацювали приблизно 100 годин. Проте потрудитися на тиждень довше не захотіли. У неофіційних розмовах нардепи кажуть, що вже взяли путівки та квитки і змінювати нічого не будуть.

Кожен депутат отримає на руки по 35 тис. грн відпускних. Разом це 15 млн грн. Ще 60 млн грн передбачено на утримання парламентських санаторіїв. У Криму їх чотири: ”Дюльбер”, ”Затока”, ”Таврійські зорі” та ”Нижня Ореанда”. Останній — найелітніший та найпопулярніший серед нардепів. Вони сплачують лише чверть вартості відпочинку. До кінця літа вільних місць у цих закладах уже не залишилося.

Для заможних нардепів улюбленими місцями відпочинку за кордоном є південь Франції, грецькі та італійські острови, Домініканська Республіка, Мальдіви, Об’єднані Арабські Емірати.

Під час цієї сесії депутати прийняли у першому та другому читанні майже півсотні законопроектів. Найпліднішим було 10 квітня — тоді ухвалили дев’ять законів, необхідних для вступу України у Світову організацію торгівлі.
Найзнаковіші рішення нардепи прийняли 18 березня і 16 травня: призначали позачергові вибори у столиці та ухвалили Закон ”Про Кабінет Міністрів”, який збільшив повноваження президента.

Найскандальнішим було 13 травня. Тоді ”бютівці” не дали можливості главі держави Вікторові Ющенку виступити у Верховній Раді — безпрецедентний для Європи випадок. 6 червня з коаліції вийшли ”бютівець” Ігор Рибаков та ”самооборонець” Юрій Бут, що остаточно паралізувало парламент.

Неефективну роботу Верховної Ради директор піар-групи ”Політех” Тарас Березовець, 32 роки, пояснює тим, що виборці у своїх симпатіях поділені на дві майже рівні частини. Тому політики, яких вони обирають, не готові приймати спільних рішень — бояться втратити підтримку.

— Щось зміниться лише тоді, коли виборці Партії регіонів, БЮТу і ”Нашої України” розчаруються у цих силах і з’являться нові політичні проекти, — вважає він. — До президентської кампанії політичні пристрасті загострюватимуться. Нормальної роботи парламенту не буде принаймні півтора року.

Ольга СМАЛЮХІВСЬКА
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://gpu.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ