На Закарпатті ветерани Афганської війни відпочиватимуть в оздоровницях безкоштовно

На Закарпатті ветерани Афганської війни відпочиватимуть в оздоровницях безкоштовно

07.07.08 10:29 0 3295
Кошти за путівки їм буде компенсовано за рахунок обласної програми «турбота». Фінансування передбачено змінами до програми, внесеними на сесії обласної ради 12 березня. Таким чином виконано одне з доручень голови облдержадміністрації Олега Гаваші, яке він видав за результатами зустрічі з лідерами ветеранських афганських організацій, що відбулася 15 лютого цього року.

Ще одне питання, яке порушувалось на зустрічі, - створення в обласному центрі громадського реабілітаційного центру для воїнів-афганців - наразі перебуває на етапі вивчення. Представники управління охорони здоров'я провели зустріч з керівництвом проекту та очільниками афганських організацій, на якій ішлося про можливість створення реабілітаційного центру на базі факультету фізичного виховання УжНУ. Наразі проектно-кошторисна документація знаходиться у процесі затвердження.
Ще одне прохання представників афганських організацій виконано: йдеться про надання пільг для дітей ветеранів війни — учасників бойових дій при вступі до вищих учбових закладів краю. Більшість керівників закарпатських вузів згодилася включити такі пільги до правил прийому.
Допомагає обласна влада у вирішенні ще одного питання, з яким неодноразово зверталися представники громадських організацій, — встановлення телефонів. Наразі у пільговій черзі в області — півтори тисячі громадян. Ми-нулоріч 731 пільговику було встановлено телефони. Але повністю ліквідувати чергу не вдається через те, що чимала кількість АТС, особливовсільській місцевості, не розрахована на збільшення кількості номерів. Подекуди технічно неможливо провести телефонну лінію. Під головуванням Олега Гаваші відбулась нарада щодо забезпечення телефонним зв'язком пільгових категорій населення, в якій взяли участь і оператори мобільного зв'язку. Досягнуто принципової домовленості про забезпечення цієї категорії громадян телефонами сотового зв'язку. Частину розмов ветеранів оплачуватимуть за рахунок коштів програми «Турбота».
Лідери громадськихафганських організацій звертались до обласної влади з проханням реконструювати пам'ятник «Скорботна мати», стелу воїнам-афганцям і прилеглої території. Наразі визначається вартість робіт, після чого буде затверджено проектно-кошторисну документацію. Реконструкцію об'єктів планується завершити до кінця цього року. Разом з тим пам'ятник воїнам-афганцям встановлено в лютому в Мукачеві. Планується відкриття монумента і в Сваляві.
Більшість доручень, виданих за результатами зустрічі голови облдержадміністрації Олега Гаваші з лідерами ветеранських афганських організацій, вже виконані. Хід виконання іншої частини доручень перебуває на особистому контролі керівника краю.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Пам'ятник на Верецькому ...
Наступна новина: На Закарпатті допомагають ...

КОМЕНТАРІ