За словами керівника СБУ, відповідна оперативно-розшукова робота була організована Службою безпеки спільно з Генеральною прокуратурою на виконання доручення Президента за результатами наради з банківськими установами, НБУ, Податковою адміністрацією.
«Увага була прикута насамперед до боротьби Прокуратури та СБУ з корупцією у банківській сфері, передусім, незаконному виведенню за кордон бюджетних коштів через фіктивні контракти, які в подальшому використовувалися, у тому числі, й для фінансування контрабандної діяльності», – сказав В. Наливайченко, додавши: найбільша небезпека діяльності викритого злочинного угрупування полягала також у тому, що воно підробляло векселя для незаконного відшкодування ПДВ, фактично вимиваючи своїми оборудками кошти з Держбюджету.
За словами В. Наливайченка, участь у незаконних оборудках брали 20 фіктивних підприємств, розрахункові рахунки яких були відкриті в шести банках Києва та Дніпропетровська. Щомісячний обіг коштів підприємств, підконтрольних учасникам «конвертаційного центру», складав близько 30 млн. доларів.
Зараз, зазначив керівник СБУ, в цих банківських установах працюють слідчі групи, рахунки 20 фіктивних комерційних структур заарештовані. У результаті проведеної операції, сказав В. Наливайченко, зокрема було затримано кур'єра, в якого вилучено понад 500 тисяч гривень готівкою та векселя фіктивних комерційних структур на загальну суму 7,5 мільйона гривень, які зловмисники планували використати для незаконного відшкодування ПДВ.
Керівник СБУ особливо наголосив, що наразі триває інкасаторська робота із виявлення обсягів коштів, що ще планувалися на незаконний вивід за кордон.
Як доповів Президентові керівник СБУ, протиправна діяльність організованого злочинного угрупування була задокументована, матеріали скеровані до прокуратури Дніпровського району Києва, яка вчора порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України – за фактом службового підроблення та зловживання службовим становищем з боку посадових осіб.
«Власники банків, на наше тверде переконання, знали про існування фіктивних підприємств, фіктивних контрактів у своїх банківських установах – а відтак, шляхом подальших слідчих дій ми разом з Прокуратурою не тільки документуватимемо, але й притягнемо їх до відповідальності», - сказав В.Наливайченко.
Як повідомив Валентин Наливайченко під час брифінгу після зустрічі з Президентом, Глава держави доручив СБУ невідкладно (окрім розслідування кримінальної справи, яке здійснюють Генпрокуратура та Служба безпеки) організувати подальшу перевірку того, у який спосіб створені компанії-нерезиденти, та спільно з фінансовими розвідками інших країн (США, Німеччина, Італія) розпочати процес перевірки та витребування відповідної документації про фінансову діяльність зазначених компаній-нерезидентів в офшорних зонах (Кіпр, банки Литви та Латвії).
Президент також доручив невідкладно розпочати роботу з НБУ щодо позбавлення банків, які вели незаконну діяльність, валютних та інших ліцензій.
Крім того, Глава держави доручив інформувати про хід слідства іноземних партнерів (органи юстиції, прокуратури, спецслужби тощо) та забезпечити зустрічну перевірку з метою виявлення можливих зловживань та обсягів коштів, які втратила українська банківська система через незаконні оборудки.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: До Дня захисту дітей у ...
Наступна новина: Глава держави відбув із ...