Ющенко назвав використання енергетичних важелів як інструментів політичного шантажу загрозою для Європи

Ющенко назвав використання енергетичних важелів як інструментів політичного шантажу загрозою для Європи

19.06.09 16:44 0 3642
Україна виступає за роботу енергетичних ринків Європи на умовах єдиних правил і рівного доступу для всіх учасників. Виступаючи на пленарному засіданні XVI Саміту Глав держав Центральної Європи, Президент України висловив переконання, що в сучасних умовах подолання світової кризи всім країнам потрібна солідарність - «як політичний факт» та «інструмент протидії» всім викликам, які сьогодні стоять перед європейським континентом та світом, повідомляє прес-служба Президента.

На переконання Глави держави, йдеться про важливість дотримання законних прав як видобувачів, так і споживачів та транзитерів енергоресурсів - і саме ця позиція лежить в основі Європейської енергетичної хартії. В.Ющенко відзначив, що над її втіленням ми наполегливо працюємо, реалізуючи разом із нашими партнерами також ідею створення Євро-Азійського нафтотранспортного коридору, який має сприяти вирішенню питання надійного постачання енергопродуктів на європейський ринок.

«Україна виступає за встановлення прозорих і чесних відносин у царині транспортування газу до європейських країн», - наголосив Президент, додавши - саме з цією метою ми ініціювали проведення інвестиційного Саміту з питань модернізації нашої газотранспортної мережі, який у березні відбувся в Брюсселі.

Україна високо оцінює рішення цього Саміту та запрошує європейські компанії до участі в конкретних інвестиційних проектах, зазначив В.Ющенко. Глава держави також наголосив, що Україна, як і раніше, гарантує безперебійний і безпечний транзит газу через свою територію. У цьому контексті він нагадав, що на сьогодні українська ГТС має один із найвищих коефіцієнтів технічної готовності в Європі.

«У нових умовах нам варто остерігатися національного егоїзму і жорсткого протекціонізму, що, безумовно, послаблює позиції всього регіону. У нових умовах нас здатна об'єднати єдина спільна антикризова позиція», - сказав В.Ющенко, назвавши три складові цієї формули.

За його словами, йдеться про режим взаємної економічної підтримки, який передбачає відмову від будь-яких штучних обмежень у взаємній торгівлі; єдність у питаннях енергобезпеки, послідовну допомогу у євроінтеграції. «Допомагаючи одне одному сьогодні, я переконаний, ми виграємо всі», - сказав Президент.

В.Ющенко висловив переконання, що актуальність такої постановки питання красномовно доведена подіями «газової війни» початку цього року.

На переконання В.Ющенка, спокуса використання енергетичних важелів як інструментів політичного шантажу - це серйозна загроза, яка стоїть сьогодні перед усіма країнами об'єднаної Європи. Вирішити проблему, переконаний він, можна лише за умови вироблення єдиної європейської енергетичної політики, в основі якої - категорична відмова від монополізації джерел постачання енергоносіїв та транзитних потоків.

Глава держави висловив переконання, що невід'ємним компонентом єдиної концепції газового ринку має стати питання транзитної політики.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 3)
Попередня новина: На минулорічній повені в ...
Наступна новина: Олег Тягнибок: «Ширка» 1651 ...

КОМЕНТАРІ