У Львівській області закрили програму раннього виявлення та лікування гострого інфаркту міокарда

У Львівській області закрили програму раннього виявлення та лікування гострого інфаркту міокарда

01.07.09 19:48 0 3843
У Львівській області закрили програму раннього виявлення та лікування гострого інфаркту міокарда, реалізація якої могла б врятувати життя тисячам хворих. Про це заявив на сесії Львівської обласної ради депутат від «Свободи» Михайло Блавацький. За його словами, це була найбільш чесна і контрольована програма, тому від неї й відмовилися, йдеться у повідомленні прес-служби Львівської обласної організації ВО «Свобода».

Торік головне управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації також суттєво урізало (на 6,5 млн. гривень) фінансування програми сімейної медицини. «За даними управління, сімейну медицину забезпечують обладнанням та медикаментами на 40% від потреби, - заявив Михайло Блавацький. – Це значить, що лише кожен третій чи кожен другий житель Львівщини може не те що отримати допомогу, а просто звернутися до так званого сімейного лікаря. Це жах – ми ж живемо в ХХІ столітті!»

За словами депутата, три роки тому область закупила рентгенапарати на 10 млн. гривень, які не використовують до сьогодні. Також лежать без діла апарати для визначення агрегації тромбоцитів, на які витрачено 1 млн. гривень. Не найвищої якості апарати УЗД закуплено за 170 тисяч гривень, хоча сучасні японські відповідники коштують не більше 100 тисяч грн.

Обласне управління звітує про забезпечення ліками дітей, хворих на муковісцидоз, однак у розпорядженні свободівців є свідчення однієї матері хворої дитини, яка стверджує, що отримала препарат тільки коли заплатила за нього.

Викликає стурбованість і реалізація Стратегії подолання материнської та дитячої смертності, адже статистика свідчить, що смертність породіль торік зросла на 70%. У тій же програмі управління пропонує зменшити фінансування дитячих та акушерських відділень на 400 тисяч гривень та спрямувати цю суму на забезпечення функціонування комп’ютерних та магніто-резонансних томографів. Але чому обслуговування обладнання не передбачено контрактами із фірмами-постачальниками?

Михайло Блавацький також розкритикував програму «Замісна ниркова терапія». За його словами, управління придбало апарат для мембранного плазмафорезу «Гемофенікс» та витратні матеріали для проведення плазмафорезу. «Але чи проводило управління переговори із фірмами-виробниками про безкоштовне надання апарату за умови купівлі витратних матеріалів, - запитує депутат. – Адже існує світова практика, коли фірми дарують обладнання та заробляють свій прибуток на постачанні витратних матеріалів, а економія нам в умовах кризи не завадить».

Усі ці факти, на думку депутата, вимагають розслідування. Сесія не підтримала пропозицію створити тимчасову депутатську комісію для перевірки використання бюджетних коштів головним управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації на закупівлю медикаментів і медичного обладнання.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

КОМЕНТАРІ