Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із новообраною Президентом Литви Далею Грібаускайте

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із новообраною Президентом Литви Далею Грібаускайте

06.07.09 18:20 0 3399
У Вільнюсі Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з новообраною Президентом Литви Далею Грібаускайте (вступає на посаду 12 липня).

Глава держави привітав Д.Грібаускайте з обранням на посаду.

Віктор Ющенко також висловив свої вітання зі святом Тисячоліття Литви, яке відзначається сьогодні, 6 липня.

Віктор Ющенко підкреслив, що для України відносини з Литвою завжди були надзвичайно важливими. «Це відносини, які мають багато спільних сторінок», - сказав він на початку зустрічі, відзначивши актуальність їх подальшого поглиблення.

У цьому контексті Президент звернув увагу на важливість виконання Дорожньої карти розвитку українсько-литовських відносин на 2009-2010 роки.

Коментуючи підсумки зустрічі для українських ЗМІ, Президент України нагадав, що Литва послідовно підтримує євроатлантичні і європейські прагнення України, а керівництво Литви є «одним із великих прихильників такої інтеграції України». Віктор Ющенко підкреслив, що для України дуже важливо зберегти цю тенденцію, мати друзів у ЄС, мати надійних партнерів у проектах європейської інтеграції. У цьому контексті він зазначив, що надзвичайно важливим є завершення уже цього року переговорів щодо укладання угоди про асоціацію з ЄС. Водночас Глава держави зауважив, що 2009 рік не є особливо сприятливим для цього. «Та ситуація, яка сьогодні є в Європі - і економічна, і політична, і вибори Президента ЄС, накладає особливі складнощі на друге півріччя 2009 року, але для мене надметою є те, щоб ми цей рік завершили у грудні самітом ЄС - Україна в Києві і були максимально готові до підписання угоди про асоціацію» ,- сказав Президент. Безумовно, підкреслив він, у цьому процесі нам потрібна підтримка всіх країн ЄС, у тому числі Литви і Швеції, яка головує в ЄС до кінця 2009 року.

Глава держави повідомив, що окремим блоком питань під час зустрічі з новообраним Президентом Литви стала візова політика. «Ми пройшли дуже продуктивну дорогу між нашими країнами щодо безплатного оформлення віз для громадян України», - сказав Віктор Ющенко. Він також повідомив, що запросив пані Президента Грібаускайте здійснити перший закордонний візит до України і в рамках цього візиту підписати низку угод, перш за все з візової тематики.

Також Віктор Ющенко повідомив, що під час зустрічі обговорювалося питання реалізації проекту ЄАНТК. «Я звернувся до пані Грібаускайте з проханням особистої участі при розгляді цього питання у Брюсселі», - сказав Президент.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ