Віктор Ющенко закликає інтелігенцію до більш активного діалогу із владою

Віктор Ющенко закликає інтелігенцію до більш активного діалогу із владою

11.09.09 20:53 0 2017
Президент України Віктор Ющенко закликає інтелігенцію до більш активного діалогу із владою. На цьому Глава держави наголосив сьогодні у Львові під час зустрічі з представниками львівської інтелігенції. «Мене глибоко непокоїть відсутність реального зв’язку між владою та інтелігенцією», – сказав В.Ющенко, підкресливши, що саме інтелігенцію можна вважати «найвищими рівнем» національно еліти.

В.Ющенко зауважив, що його гнітить загальна байдужість влади, чиновництва у ставленні до творчих людей і глухота до їхніх живих ініціатив, які здатні вплинути на життя і свідомість України.

Він зокрема назвав приклад, коли вже п’ятнадцять років Євген Безніско, по суті самотужки, намагається завершити зведення грандіозного пам’ятника князю Святославу, сину Володимира Великого, у Сколє. За словами Президента, цей пам’ятник здатен стати загальнонаціональним символом «прощення, очищення» сучасної Української держави на місці колись братовбивчої трагедії поміж русичами-українцями. Президент висловив сподівання, що проблеми із спорудженням цього пам’ятника буде вирішено.

«Львів – унікальне місто й унікальне середовище», – сказав Президент, наголосивши, що саме тому тут влада має бути винятково діяльною, мудрою і наполегливою.

На жаль, констатував В.Ющенко, в кожній області можна назвати аналогічні приклади гальмування перспективних ініціатив та ідей через аморфність влади. За його словами, «владна порожнеча» і глухота є з безлічі питань; представники влади суто формально підходять до виконання указів з відзначення ювілею Франка, Антонича, Гординського, зі створення Музею національно-визвольних змагань у Львові.

Водночас, серед позитивних зрушень В.Ющенко назвав відбудову Батурина, активні роботи у Чигирині, прогрес у реалізації «Мистецького арсеналу». Щодо останнього, наголосив Президент, йдеться про, безумовно, «пан-український проект», який має задовольнити потребу України у великому національному музейному комплексі. «Думаю, це найбільший унікальний крок до того, що ми називаємо відродженням нації», – сказав Глава держави.

Президент у виступі звернув увагу на низку «принципових проблем» культурного та історичного простору країни. Зокрема, він порушив теми і щодо підпалів унікальних дерев’яних церков (160 за роки незалежності), байдужості до власних пам’ятників і святинь, маргіналізації нашої української лінії, на підміну якій, за словами Президента, з активністю вступають інші культури, оскільки їх, на відміну від нас, активно підтримує, чує і шанує їхня влада.

Серед іншого, Президент зазначив, що сьогодні майже непоміченим для держави проходить 200-літній ювілей польського генія і патріота України Юліуша Словацького. «Для нас він схожий з постаттю Миколи Гоголя, чиє 200-ліття також відбувається цього року. Дві могутні лінії, два, по суті, українські серця, чиє світове значення ми мали б піднести до сонця, говорячи про європейський вплив нашої культури, але не вміємо і не хочемо цього робити», – зауважив Глава держави.

Президент також нагадав, що через два роки, у 2011, буде відзначатися 200-ліття Маркіяна Шашкевича. «Цей ювілей повинен стати гімном Західній Україні.... Ця подія має стати прелюдією до вшанування 200-ліття Тараса Шевченка у 2014 році», – наголосив В. Ющенко.

Президент переконаний: байдужа влада означає неминучу погибель ідеї власного народу, відтак влада зобов’язана переосмислити свій зв’язок з інтелігенцією і виробити нову модель стосунків – вдумливу, динамічну, енергійну.

Але найважливіше, за його словами, наша інтелігенція повинна вийти зі свого «штучного ґетто», своєю мудрістю подолати розрив у мисленні й діалозі поколінь, заповнити його моральною підтримкою для молоді, усіх її творчих пошуків, які можуть не подобатися, але виключно вони – новий двигун нашої культури.

Водночас, Президент висловив упевненість, що наша держава нарешті почала говорити з позиції національної ідеї. Зокрема повернуто нації імена її героїв – Івана Виговського, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Романа Шухевича, Євгена Коновальця. «Я переконаний: з кожним місяцем нашого життя, нашої роботи цей список буде тільки доповнюватися. Це – великі починання, якими можемо і повинні пишатися. І з цих зрушень треба брати енергію для глибших, докорінних і остаточних змін», – заявив В. Ющенко.

У своєму виступі він також порушив тему європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави, у процесі якої, безумовно, важливу роль має відігравати інтелігенція України. «Я дуже хочу тут почути голос української інтелігенції», – сказав В. Ющенко.

Президент також окремо у виступі порушив питання проведення в Україні конституційної реформи. Він вкотре наголосив на актуальності цієї теми та необхідності зміни принципів формування влади та ладу. В.Ющенко окреслив основні позиції запропонованого ним проекту змін до Конституції. Йдеться, зокрема, про скасування депутатської недоторканності, запровадження відкритих списків, двопалатний парламент, розширення повноважень місцевої влади. «Ми повинні сформувати українську демократію на європейських засадах», – сказав В.Ющенко. Президент закликав присутніх до активної участі в обговоренні цього питання.

«Я вірю, що ми переможемо. Я вірю у сильну державу і патріотичну владу. Десятикратно я вірю у нашу здатність змінювати і впливати на життя в рідній країні. Те, що зроблено вами, усіма великими поколіннями українців, те, що досягнуто за останні п’ять років, не може бути втрачене і віддане за якість обіцянки. Треба вчитися всім нам бути нацією», – сказав Глава держави.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Волині п'яний чоловік ...
Наступна новина: У Рівному затримали ...

КОМЕНТАРІ