Президент високо оцінює рівень розвитку відносин України і США

Президент високо оцінює рівень розвитку відносин України і США

22.09.09 10:15 0 1202
Президент Віктор Ющенко високо оцінює рівень розвитку відносин України і США. «Для нас відносини з США - відносини стратегічні. Це відносини друзів», - наголосив Віктор Ющенко сьогодні в Нью-Йорку в своєму виступі в Раді зовнішніх зносин. Глава держави зауважив, що особливий характер відносин між Україною та США закріплено в підписаній минулого року українсько-американській Хартії про стратегічне партнерство. За його словами, це документ-орієнтир, що засвідчує велике значення, якого Україна та США надають одне одному і в регіональних, і у глобальних відносинах.

Президент також зазначив, що Україна цінує підтримку з боку США у здобутті нашою державою статусу країни з ринковою економікою та вступі до СОТ.

У своєму виступі перед членами Ради, серед яких відомі експерти, науковці і громадські діячі, Глава держави, зокрема, відзначив демократичні здобутки України за останні роки та виклав бачення сучасних політичних процесів в нашій країні.

В.Ющенко також відзначив здобутки України у відносинах з Європейським Союзом, окреслив перспективи подальшого розвитку співпраці, зокрема в контексті підготовки Угоди про Асоціацію з ЄС.

Окремими темами виступу були питання реалізації Україною політики євроатлантичної інтеграції та розвитку відносин стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами Америки.

Президент України також виклав підходи України до актуальних питань регіональної безпеки, розвитку відносин з Російською Федерацією.

Довідково: Рада зовнішніх зносин (The Council on Foreign Relations), заснована 1921 року, є незалежною авторитетною дослідницькою організацією, яка спеціалізується на питаннях зовнішньої політики США та міжнародних відносин.

До основних напрямів діяльності Ради, зокрема, належать:

* проведення заходів з міжнародної тематики (конференцій тощо) за участю представників уряду США, членів Конгресу, лідерів інших держав та провідних експертів;
* реалізація дослідницьких програм, підготовка доповідей, досліджень та рекомендацій з міжнародних проблем;
* публікація всесвітньо відомого журналу «Міжнародні справи» («Foreign Affairs»);
* підготовка поточної аналітичної інформації.

Президентом Ради зовнішніх зносин є Ричард Хаасс.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Рівненщині учні ...
Наступна новина: У Луцьку перебуває ...

КОМЕНТАРІ