На Рівненщині пройшли змагання кінологів

На Рівненщині пройшли змагання кінологів

29.09.09 11:20 0 3405
«Двоного-чотирилапі старти» завершилися минулої п’ятниці для учасників чемпіонату Міністерства внутрішніх справ з багатоборства кінологів. Упродовж трьох днів, з 23 по 25 вересня, вони змагалися на базі Рівненського вищого професійного училища Департаменту Державної служби охорони при МВС України, що розташоване в селі Городок Рівненського району. У чесну та безкомпромісну боротьбу за титул переможців вступило 27 команд (загалом 61 учасник з 61-єю собакою) з усіх куточків нашої держави. Від традиційних міліцейських змагань цей чемпіонат відрізняло те, що особистий результат кожної пари, а отже і командне місце у турнірній таблиці залежали не лише від вправності та витривалості правоохоронців, а й від натренованості їх хвостатих напарників, від вміння розуміти та відчувати один одного. Усього цього досвідченим інспекторам-кінологам та їх «барсам» і «мухтарам» позичати не довелося. Та перемогти, як і у будь-яких змаганнях, мали найсильніші. Це сподівання й висловили на урочистому відкритті чемпіонату начальник кінологічної служби МВС (головний суддя змагань) Сергій Житняк, начальник УМВС України в Рівненській області Ярослав Голомша, його заступник Юрій Михальчук, начальник кінологічного центру УМВС Олександр Грицюк, директор Рівненського вищого професійного училища ДДСО при МВС Леонтій Грисюк та інші поважні гості.

– В першу чергу, хочу привітати колег зі змаганням та побажати усім нових звершень, досягнень і рекордів, – зауважив Ярослав Голомша. – Ми дуже раді, що цей чемпіонат проводиться на Рівненщині, тому що тут зібрався весь кінологічний «цвіт» України, і, без сумніву, ті знання та вміння, якими учасники ділитимуться при спілкуванні та показуватимуть протягом трьох днів змагань, допоможуть підвищити професійний рівень кожного. Загалом же кінологічна служба в системі МВС виконує надзвичайно важливу функцію. Надто в теперішніх умовах і в тих райвідділах, де немає відповідних технічних можливостей. Там часто саме собачка чітко вказує на місце, де переховується злочинець, йде по сліду. Є такі приклади й на Рівненщині. Хоча найчастіше ми використовуємо собак у патрулюванні та забезпеченні профілактики правопорушень.

Та на змаганнях перед міліціонерами й їх підопічними стояли зовсім інші завдання: подолати смугу перешкод, виконати комплекс вправ загальної й спеціальної підготовки розшукових собак та показати майстерність у службовому біатлоні. Додамо, що ані вік пса, ані його порода ролі тут не грали. І хоча найчастіше інспектори-кінологи тренують для роботи вівчарок, але трапляються серед хвостатих «правоохоронців» і ротвейлери, і різеншнауцери, і малінуа.

Одним із найдоросліших чотирилапих учасників змагань була німецька вівчарка Марсель. Із восьмирічною улюбленицею молодший інспектор-кінолог кінологічного центру УМВС України в Черкаській області Максим Козак давно на «ти».

– У мене до нього величезне почуття вдячності за ті вісім років, які пропрацювали разом, – зауважує Максим. – За цей час собака показала себе з найкращої сторони. Я брав Марселя для спортивного дресирування, потім ми з ним пройшли службу в армії, у внутрішніх військах, у частині спеціального призначення «Барс», пішли працювати в міліцію, поїхали в Югославію, повернулися назад у правоохоронні органи… Він дуже багато допомагає і мені особисто, як безпосередньому господарю, і слідчо-оперативним групам, відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків. Адже у нього основна спеціальність – розшук людей, а допоміжна – пошук наркотиків. В Югославії разом постійно брали участь у спецопераціях: засади, погоні, розгін демонстрантів. Коли застосовується газ, у людей є відповідні апарати для захисту органів дихання, а собакам доводилося працювати без цього, у них кидали цеглою, пляшками. Якщо ми встигали прикрити – прикривали. А якщо ні, наші чотирилапі напарники отримували травми. Та й в Україні з розшукової роботи Марсель постійно допомагає. Він часто виводив міліціонерів по слідах, починаючи з тих, які називаються робочими (трьохгодинної давнини), і до залишених добу назад. В цьому плані пишаюся ним.

Не секрет, що службові собаки постійно отримують стреси і тому «старіють» набагато швидше за домашніх улюбленців. Зазвичай у вісім років, які за два місяці виповняться Марселю, пса можна відправляти на заслужений відпочинок. Але він досі у непоганій формі і готовий змагатися.

А от для його менш досвідчених «колег» з Рівненщини – трирічних вівчарок Діни та Багіри, які захищали честь області із молодшими інспекторами-кінологами груп кінологічного забезпечення Рівненського та Острозького МВ Юрієм Синичичем та Олександром Климчуком, чемпіонат став свого роду дебютом. Як згодом виявилося, надзвичайно вдалим. До речі усім любителям тварин варто відвідати Портал о домашних животных. Там ви знайдете відповіді на Ваші запитання про тварин, отримаєте консультацію на Форумі, підберете зоотовари та багато іншого.

– З Багірою я працюю два з половиною роки, – розповідає Олександр Климчук. – Вона у мене розумниця, допомагає розкривати злочини. Пригадую, коли з магазину в селі Бармаки невідомі викрали алкогольні та тютюнові вироби, Багіра відразу узяла слід і привела слідчо-оперативну групу під саму хату, де крадії вже розливали крадену горілку та курили цигарки. Зі своєю «напарницею» я познайомився в кінологічному центрі УМВС, куди її привезли із Одеси. Багіра мені сподобалася через її темперамент. Вона сангвінік, не може й миті встояти на місці, тому тренувати її – одне задоволення. Ми відразу знайшли спільну «мову». А на перший робочий виїзд вирушили разом через півтора роки.

Понад два роки не розлучається з вівчаркою Діною, також вихованкою кінологічного центру УМВС, і Юрій Синичич.

– Можна сказати, що служити в міліції ми розпочали разом, відколи мене два з половиною роки тому призначили на посаду, – розповідає Юрій. – Діна виїжджає зі мною у складі слідчо-оперативної групи. Уже допомогла розкрити не один злочин, зокрема, чимало крадіжок. Вона й мене постійно захищає. Коли патрулюємо з нею місто, Діна слідкує, щоб ніхто не робив різких рухів в мою сторону. Якщо хтось наважується – відразу реагує і затримує.

Вже на першому етапі змагань обидві рівненські собачки задали непоганий темп і собі, і своїм господарям… і врешті-решт разом із Юрієм та Олександром піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, здобувши перемогу у командному заліку. Друге місце виборола команда з Полтавщини, а третє – з Чернігівщини. Між іншим, золото особистої першості також залишилося у рівнян. Його у скарбницю нашої збірної принесли Юрій Синичич та його Діна. Срібло дісталося Андрію Смолінському з Полтавської області, а бронзу повіз до Чернігова Олександр Остапець.

Нагороджуючи переможців не лише за підсумками чемпіонату, а й у поетапних першостях, начальник кінологічної служби МВС України Сергій Житняк зауважив, що кожен з учасників пройшов дистанцію достойно. На його думку, українські кінологи, насамперед ті, які цього разу «закріпили» свою відмінну підготовку кубками, медалями та цінними подарунками, гідні захищати прапор України на європейському та світовому рівні.

А очільник УМВС України в Рівненській області Ярослав Голомша додав:

– Звісно, мене переповнює гордість за неабиякі досягнення моїх колег. Однак, у цій завзятій спортивній боротьбі немає і не може бути переможених, адже у ній зміцніла міліцейська дружба, яка здатна поставити надійний заслін злочинності, і ваші чотирилапі друзі, без сумніву, у цьому допоможуть.

Марина НОНКА,

ВЗГ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: На Івано-Франківщині ...

КОМЕНТАРІ