На Рівненщині житель Сумщини розмінював фальшиві 200-гривневі купюри

На Рівненщині житель Сумщини розмінював фальшиві 200-гривневі купюри

07.10.09 20:40 0 1821
Сталася ця історія у травні. Житель одного з сіл Конотопського району Сумської області Олександр, який завітав на Рівненщину за кермом автомобіля «п’ятірка», вирішив завернути до провінційного містечка під назвою Корець. У салоні автівки перебувало ще двоє чоловіків. Як згодом Олександр пояснював правоохоронцям, вони зупинили його в Конотопі та попросили відвезти до одного з рівненських райцентрів. За поїздку пасажири розрахувалися з водієм трьома двохсотгривневими купюрами, попередивши, що гроші… фальшиві, і порадивши якнайшвидше їх збути.

Олександр не вигадав нічого кращого, як «розбити» фальшивки на місцевому ринку. У однієї жіночки він придбав палку ковбаси, у другого продавця – автомобільне масло, у третього – банку кави. Та в останнього торгівця не виявилося здачі і він пішов міняти гроші до валютника, який відразу запідозрив, що купюра фальшива. Продавець повернув її горе-покупцеві, а той віддав товар і навтьоки… У цей час невеличким містечком із неймовірною швидкістю поширилася чутка, що ринком «мандрують» фальшиві гроші. Хтось навіть вказав, на якому авто був їх «розповсюджувач». Правоохоронці часу не гаяли і близько другої години дня наздогнали утікача поблизу Новограда-Волинського, що на Житомирщині. Про це нам розповів оперуповноважений сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Корецького РВ УМВС Володимир Рой. Під час обшуку у Олександра виявили купюру, яку він не встиг «збагрити».

Чолов’яга покаявся у скоєному, але жодного світла на загадкових осіб, від яких отримав фальшивки, він пролити не зміг. Не знав їх – та й годі. Свою причетність до виготовлення цих «грошей» він також категорично заперечував. Хоча, без сумніву, й робив аналогічні спроби. Підтвердженням цього став кольоровий принтер та роздруковані на аркуші паперу «купюри», які корецькі міліціянти виявили, обшукуючи квартиру Олександра. Щоправда, якістю «гривники» значно поступалися тим, що збував чоловік. Рідні й знайомі підозрюваного в один голос стверджували, що він на таке не здатен. Інвалід, учасник бойових дій, мешкав з двома доньками здебільшого на утриманні батька, іноді заробляючи по копійці чесною працею перевізника… Так про підозрюваного відгукувалися ті, хто його добре знав.

Корецький районний суд, вивчивши справу, виніс вирок: Олександра визнали винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України, та засудили до трьох років позбавлення волі. Однак, враховуючи те, що чоловік повністю визнав свою провину, добровільно відшкодував завдані потерпілим збитки, а також його позитивні характеристики за місцем проживання, суворе покарання замінили на іспитовий термін – три роки.

Марина НОНКА,

ВЗГ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Пенсіонерку з Рівного ...
Наступна новина: Донеччанин викрав у ...

КОМЕНТАРІ