Україна втратила на експорті електроенергії майже мільярд

Україна втратила на експорті електроенергії майже мільярд

17.07.08 13:13 0 3411

З початку цього року Україна фактично дотувала європейських споживачів електроенергії. На тлі того, що ціни в більшості європейських країн підвищилися більш ніж на 25%, вартість української експортної електроенергії знизилася майже на 40%, пише газета Коммерсантъ-Украина.

Це сталося через відмову від продажів електроенергії на аукціонах, а також перерозподіл обсягів серед контрагентів, пише газета. Комітет Верховної ради з ПЕК звернувся з вимогою до Генпрокуратури провести відповідне розслідування.

Замглави комітету ВР з ПЕК Юрій Бойко вчора заявив журналістам, що комітет проаналізував дані про експорт електроенергії з України за останні півроку. За дослідженням, закупівельні ціни на електроенергію для експортерів перебувають в межах 2,9-4,8 центів за квт/годину.

При цьому ціна на оптовому ринку електроенергії складає 6,9 центів. Це завдало державі збитків в розмірі $190,4 млн. Бойко бачить причину в тому, що Мінпаливенерго не оскаржило рішення судів, які заборонили ще в грудні минулого року продаж електроенергії з аукціону.

"Це привело до того, що сьогодні українські споживачі фактично дотують країни Євросоюзу і посередницькі компанії, які торгують нашим струмом", – заявив заступник глави комітету з ПЕК.

Ціни, наведені профільним парламентським комітетом, є коректними, сказали газеті в держпідприємстві зовнішньоекономічної діяльності Укрінтеренерго, оператора експортних постачань.  Це означає, що вартість української електроенергії для експортерів більш ніж на 40% нижча, ніж торік – з аукціонів енергія ішла по 8-10 центів за квт/годину.

Коммерсантъ-Украина зазначає, що ціна електроенергії на ОРЕ зросла з початку року з 5 до 6,9 цента за квт/ч. Водночас, за даними Євростату, з початку цього року ціни на електроенергію в країнах Східної Європи в порівнянні з минулим роком виросли більш ніж на 25% – з 12-15 до 18-20 центів за квт/годину.

"Ми б купували українську енергію, якби нас допустили до аукціонів, по 12-13 центів за квт/годину", – говорить гендиректор компанії Magyar GT, яка торгує газом і електроенергією, Янош Петефи.

В Укрінтеренерго не змогли уточнити, чому ціни на експортовану електроенергію в кілька разів нижчі європейських, порадивши звернутися в Мінпаливенерго. У свою чергу Бойко стверджує, що після того як було заблоковане проведення аукціонів, держава повернулася
до схем, які діяли до серпня 2006 року.

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://economic.cv.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Чернівцях викрили ...

КОМЕНТАРІ