«Свобода»: «ЦВК легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента 17 січня 2010 року»

«Свобода»: «ЦВК легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента 17 січня 2010 року»

12.12.09 09:41 0 1849
11 грудня 2009 року в Інтерфаксі відбулась прес-конференція на тему: «Центральна виборча комісія легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента України 17 січня 2010 року». У прес-конференції взяли участь уповноважений представник кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока у Центральній виборчій комісії Олег Махніцький та заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Андрій Мохник.

Під час свого виступу Олег Махніцький зазначив: «9 грудня 2009 року Центральна виборча комісія прийняла постанову, якою затвердила Рекомендації щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій звичайних і спеціальних виборчих дільниць з виборів Президента України 17 січня 2010 року.

Проектом цієї постанови передбачалась процедура реалізації права кожного з кандидатів на пост Президента України на пропорційну частку керівних посад у виборчих комісіях, тобто посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії, у тому числі при внесенні змін до складу виборчих комісій після їх утворення, як це передбачено ч. 8 ст. 30 Закону України «Про вибори Президента України».

Проти такої пропозиції категорично виступили окремі члени ЦВК від Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів. Свою позицію вони мотивували тим, що право кожного кандидата на пост Президента України на рівну квоту голів, заступників голів та секретарів виборчих комісій може бути лише при утворенні цих комісій. Проте вже після їх утворення, у випадку вибуття з тієї чи іншої причини когось із керівного складу виборчих комісій, при внесенні змін до їх складу таке право кандидата на пост Президента України нівелюється. Свою позицію члени ЦВК мотивували швидкоплинністю виборчого процесу і, у зв’язку з цим, необхідністю оперативно проводити заміни в керівному складі виборчих комісій.

Під час засідання ЦВК уповноважений представник кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока виступив з категоричними запереченнями такої позиції. Зокрема, згідно з Конституцією України та Законом України «Про вибори Президента України», усі кандидати на пост Президента України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. В силу статті 11 цього Закону виборчий процес здійснюється на засадах рівності всіх кандидатів на пост Президента України при здійсненні виборчих процедур, передбачених цим законом, в тому числі процедур, пов’язаних із формуванням керівного складу виборчих комісій.

Відповідно до частини восьмої статті 23 та частини одинадцятої статті 24 Закону України «Про вибори Президента України, кожний кандидат на пост Президента України має право на пропорційну частку посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. При цьому кандидат на пост Президента України, за поданням якого до складу комісії було включено особу, повноваження якої достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу виборчої комісії замість вибулого, і таке подання не може бути відхилене.

Що ж до заяв членів ЦВК про нівелювання цього права у зв’язку з швидкоплинністю виборчого процесу, то, відповідно до вимог частини першої статті 28 згаданого Закону, в разі відсутності голови комісії, її засідання скликається заступником голови цієї комісії, а в разі відсутності й заступника – її секретарем. Крім цього, Законом передбачено процедуру скликання виборчої комісії на вимогу третини її складу, при цьому члени комісії серед себе можуть обрати головуючого та секретаря такого засідання.

Центральна виборча комісія, незважаючи на ґрунтовну аргументацію, переважною більшістю голосів вилучила з постанови процедуру реалізації права кожного з кандидатів на пост Президента України на пропорційну частку у виборчих комісіях посад голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії. Водночас Центральна виборча комісія запровадила практику проведення змін у складі окружних виборчих комісій з порушенням принципу рівності всіх кандидатів на пост Президента України при здійсненні виборчих процедур. Наприклад, у випадку надходження до ЦВК заяв кандидатів про заміну голови, заступника чи секретаря тієї чи іншої виборчої комісії, або заяви особи з числа керівного складу виборчої комісії про складання своїх повноважень (такі заяви обумовлені неможливістю виконання повноважень за станом здоров’я, а також, як інформують обласні виборчі штаби, у зв’язку з застосуванням адміністративного ресурсу, моральним тиском з метою змусити особу скласти свої повноваження), Центральна виборча комісія приймає рішення про заміну цієї особи представником від іншого кандидата на пост Президента України – здебільшого Ю. Тимошенко або В. Януковича».

Заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник наголосив на тому, що «ігнорування Центральною виборчою комісією конституційного принципу рівності всіх кандидатів на пост Президента України призведе до того, що керівні посади в усіх виборчих комісіях будуть перерозподілені між двома кандидатами. Застосування таких «виборчих технологій» включить зелене світло для виборчих махінацій та фальсифікацій, спотворить волевиявлення виборців. По суті, ЦВК легітимізувала механізм масових фальсифікацій на виборах Президента 17 січня 2010 року. Кандидат на пост Президента Олег Тягнибок та Всеукраїнське об’єднання «Свобода» закликає інших кандидатів у Президенти України з метою недопущення порушення Конституції і законів України відмовитися від керівних посад у виборчих комісіях, отриманих за рішенням ЦВК понад їхню квоту. Відповідну заяву про відмову від понадквотних керівних посад у виборчих комісіях представник Олега Тягнибока подав до ЦВК 10 грудня 2009 року».

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 2)
Попередня новина: Президент України ...
Наступна новина: країна підписала найбільший ...

КОМЕНТАРІ