Опоненти голови Тернопільської ОДА вважають, що він отримав звання незаслужено

Опоненти голови Тернопільської ОДА вважають, що він отримав звання незаслужено

14.12.09 20:52 0 1968
Коли читаєш газети, інтернет-сайти, заяви прес-служби Тернопільської ОДА, дивуєшся, як вдається нашим чиновникам «висмоктати» зі статистичних показників «переможні» цифри, «нагородити» себе титулом «найкращого» серед 25 губернаторів. Ще трохи, і голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь отримає звання «Героя України», а підстави знайдуться: статистика, звичайно, «допоможе».

Про що йдеться? 16 листопада 2009 року відбулась прес-конференція голови Тернопільської ОДА, під час якої він радісно розповів, що Тернопільська область увійшла до I групи регіонів, які займають перші п’ять місць відповідно до комплексної оцінки областей за січень-вересень 2009 року, здійсненої Мінекономіки на підставі розрахунків Держкомстату. Далі – переможні дифірамби: «за комплексною оцінкою за січень-вересень 2009 року область покращила своє рейтингове місце по відношенню до січня-червня поточного року на одну позицію та посіла третє місце»(!). Губернатор говорить ще з більшим ентузіазмом: «Таке місце Тернопільської області обумовлене одними з кращих серед регіонів результатами у сферах реального сектору економіки (2 місце), державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств (4 місце), споживчого ринку (2 місце)».

2 грудня 2009 року під час зустрічі із профактивом області Чижмарь розповів, що на Тернопільщині темпи зростання зарплати є одними з найвищих в Україні. І знову, як кажуть в народі, «хвали мене, моя губонько», - губернатор вмикає стару платівку, і повторює з дивною настирливістю: «за результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України, протягом І півріччя 2009 року Тернопільська область стабільно займала 4 рейтингове місце, а за результатами 9 місяців – 3 рейтингове місце». Далі повідомив, як багато робить ОДА для подолання кризи, зазначивши, що в «області діє 69 регіональних цільових програм, які фінансуються з місцевого бюджету, з них: у сфері охорони здоров’я – 7 програм, освіти – 7, культури – 8, агропромислового розвитку – 6, надзвичайних ситуацій – 7 тощо». Здавалося б, суцільний позитив, область краща в Україні! Програми є, рейтинги ростуть, наче на дріжджах, зарплати зростають найвищими темпами. За такі визначні досягнення невдовзі й нагороду якусь дадуть, а може, і «Героя України».

Та чому люди цього не бачать і не відчувають? «Нові робочі місця, зарплати, на які можна жити, а не існувати, - де вони?» - питають тернополяни. Нагороджувати себе в той час, коли народ бідує - просто хамство. Чи, може, це наша статистика, яку в народі ще називають одним з видів обману? Кажуть, є брехня мала, велика, і статистика – такі цифри підігрують нашому губернатору. Але ж ні! Певно, Чижмарь хвалив себе, хвалив, та всього не сказав, а мав би.

Отож, подивімось, що приховав від тернополян керівник ОДА.

На сайті Держкомстату (http://www.ukrstat.gov.ua/), у розділі «Соціально-економічний розвиток регіонів України за січень-вересень 2009 року» бачимо, що радіти насправді нічому.

У сфері інвестицій та зовнішньоекономічної діяльності:

1. Більш ніж удвічі (54,2%) скоротився обсяг введеного в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч населення – з 762,5 кв.м у 2008 р. до 351 кв. м у 2009 р. при зменшенні обсягу інвестицій у житлове будівництво на 53,4%.

2. Коефіцієнт покриття експорту імпортом становить лише 64%, при зменшенні обсягів експорту на 26,2%.

3. Скорочення обсягів інвестицій в основний капітал становить більш ніж 2 рази (56,4%), а за показником прямих іноземних інвестицій на одну особу, що становить 60,8 дол. США, область займає останнє 27 місце.

У сфері реального сектору: зменшення промислового виробництва на 21,3 %.

У сфері державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств: зменшення прибутків прибуткових підприємств від звичайної діяльності до оподаткування 32,8%.

У сфері соціального сектору:

1. Приріст суми невиплаченої заробітної плати – 28,2%, з неї на економічно активних підприємствах – 79,9%.

2. За показником середньомісячної номінальної заробітної плати, область знаходиться на останньому - 27 місці з показником 1378 грн.

3. Рівень безробіття населення у віці 15-70 років, визначений за методологією МОП, становить 11,7% до економічно активного населення, що відповідає передостанньому – 26 місцю серед інших регіонів країни.

4. Частка працівників, яким нараховано заробітну плату нижче від прожиткового мінімуму для працездатної особи, становить 18,2%, що є найбільшим показником по Україні.

Такою є правдива ситуація щодо макроекономічних показників Комплексної оцінки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя за січень-вересень 2009 року, здійсненої Мінекономіки на підставі розрахунків Держкомстату.

Та, можливо, з виконанням обласних програм ситуація краща, адже Чижмарь це афішує як важливий фактор покращення соціально-економічних показників і покращення добробуту населення. Але й тут обман.

Перелічивши кількість діючих програм, Чижмарь забув сказати, що з 28 обласних програм 10 за планом на 9 місяців 2009 року не отримали необхідного фінансування, а Програма розвитку молодіжного житлового кредитування на будівництво (реконструкцію) житла у Тернопільській області на 2003-2012 роки та Програма розвитку земельних відносин у Тернопільській області на 2007-2015 роки взагалі не отримали жодної копійки.

Чи можна очікувати активізації підприємницького середовища, збільшення кількості робочих місць та виплати зарплат працівникам на рівні хоча б не меншому за прожитковий мінімум, якщо обласні програми розвитку малого підприємництва, стимулювання розвитку інвестиційної діяльності та міжрегіонального й зовнішньоекономічного співробітництва області фінансуються за залишковим принципом, і середній показник виконання яких становить на 17,5 % менше, ніж загальний показник виконання усіх обласних програм - 69,2%.

Чи можна говорити про реальні зрушення у базовій для Тернопільщини галузі – сільському господарстві, якщо галузева програма розвитку агропромислового комплексу профінансована лише на 87,7%, а виконання річного плану лише 62%? Ще загрозливіша ситуація із програмою підтримки індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості «Власний дім», де відсоток виконання річного плану становить 52,8%.

Щодо фінансування обласної програми роботи з обдарованою молоддю, то за результатами трьох кварталів, її профінансовано лише на 49,9%, і це при постійних заявах про пріоритетну увагу до молодого покоління.

Такою є правдива картина реального стану справ в економіці області. Зрештою, кожен тернополянин сам може дати оцінку заявам голови виконавчої влади Юрія Чижмаря щодо передових позицій області з огляду на статпоказники.

Голові Тернопільської ОДА слід зважити на те, що люди зараз на свої мінімальні пенсії і зарплати, фактично, виживають не завдяки його роботі, а всупереч його бездіяльності. Тернополянам не потрібні «піар» і голослівні заяви про успіхи губернатора, людям необхідно це відчути на своїх сімейних бюджетах.

Юрію Васильовичу, не поспішайте «вішати» собі на голову лаврові вінки, ще встигнете отримати державні нагороди, краще зробіть щось для краю, і тоді люди Вам подякують. Вони швидше зрозуміють гірку правду, ніж оманливу брехню, тому менше обманюйте, бо не личить це державному службовцю першої категорії та першого рангу.

Прес-служба фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
2 (голосів: 31)
Наступна новина: У Рівному затримали ...

КОМЕНТАРІ