Як Закарпаття відзначило День Конституції

Як Закарпаття відзначило День Конституції

01.07.08 16:24 0 4005
Цими днями закарпатці відзначили дві події: 28 червня – 12-ту річницю Конституції, а 29 – возз’єднання нашої області з тодішньою Радянською Україною. Напередодні свят в облдержадміністрації відбулося урочисте засідання. Краян привітали голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші та заступник голови облради Михайло Мартин.

У своєму виступі керівник краю назвав  прийняття Основного Закону України історичною подією, яка єднає людей, перетворюючи населення на народ, територію –  на державу. „Запорукою нашого успіху може бути лише діяльність всіх і кожного у дотриманні Основного Закону”, – наголосив Олег Гаваші. Він зауважив, що Основний Закон не є незмінним на всі часи. Українська Конституція не виняток. Вона, безумовно, передбачає можливість внесення змін і доповнень відповідно до потреб розвитку суспільства. „Але у 2004 році за спиною людей на догоду окремих політичних сил фактично було змінено конституційний лад, що призвело передовсім до поглиблення проблем у відносинах між гілками влади, спричинило перманентність політичної та інституційної кризи. Відгукнувшись на нагальну потребу у виправленні ситуації, системному оновленні конституційного регулювання, Президент України зініціював процес підготовки цивілізованого удосконалення Конституції, створив Національну конституційну раду. До її складу включено представників політичних сил, як обраних до Верховної Ради України, так і інтелектуальну еліту регіонів, лідерів всеукраїнських  правозахисних громадських  організацій, об'єднань громадян,  відомих фахівців у галузі конституційного права, інших провідних науковців. При цьому Глава держави наголошує, що конституційний процес має відбуватися прозоро та бути зорієнтованим на національні інтереси. Конституційні норми, на переконання Президента України, мають більш повно забезпечувати реалізацію принципу народного суверенітету, виходячи із засад демократичної держави, принципів верховенства права та соціальної справедливості.

Права і свободи людини і громадянина повинні бути закріплені системно, ґрунтуватися на міжнародно-правових актах про права людини. Насамперед удосконалення потребують конституційні гарантії їх реалізації та захисту”, – підкреслив керівник області. За словами Олега Гаваші, очевидним є те, що Конституція, яка забезпечуватиме свободу всіх без винятку громадян держави, може творитися лише в атмосфері суспільної злагоди, на чому наголошує Президент України. А завдання української влади, зокрема на місцях, полягають у забезпеченні дієвості норм Основного Закону України, насамперед щодо забезпечення умов для реалізації і захисту прав та свобод людини і громадянина. Жорсткий прагматизм, домінування інтересів держави і її громадян – суть і основа дії Основного Закону нашої держави. „Але найкращий документ може залишитись тільки декларацією, якщо його виконавці не будуть патріотами своєї держави та відповідальними перед народом. Адже, як зазначив Президент України Віктор Ющенко, гідність людей, любов до Батьківщини народжуються тоді, коли людина відчуває до себе достойне ставлення влади. Глава держави виступив з ініціативами, які передбачають кардинальні зміни у соціальній сфері. Реалізація цих ініціатив є спільним завданням органів виконавчої влади і місцевого самоврядування”, – наголосив голова облдержадміністрації.
На урочистому зібранні Олег Гаваші виконав почесну місію: від імені Президента України  вручив державні нагороди закарпатцям, що працюють у різних галузях. Зокрема, орден "За заслуги" ІІІ ступеня – директорові ТОВ "Хустська фабрика головних уборів“ Іванові Луп’яку. Указами Президента України присвоєно почесні звання: “Заслужений працівник промисловості України” – директорові ЗАТ “Ужгородська швейна фабрика” Марії Гаврош, “Заслужений вчитель  України” – вчителю української мови та літератури Великоберезнянської гімназії Олесі Макарі, “Заслужений лікар України” – головному лікарю обласного наркологічного диспансеру Василю Кручаниці, “Заслужений працівник охорони здоров’я” – старшій медичній сестрі відділення анестезіології і інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Наталії Фаркош.
Керівник краю за дорученням Глави держави вручив Ірені Андрущак, Тетяні Маняк, Тамарі Феделеш державну символіку і привітав їх із набуттям громадянства України.
Олег Гаваші та Михайло Мартин також нагородили низку закарпатців Почесними грамотами та подяками облдержадміністрації та обласної ради.
Відтак керівництво області, представники громадськості поклали корзини квітів до пам’ятників Кобзарю та президенту Карпатської України Августину Волошину в Ужгороді.
Урочистості з нагоди 12-ї річниці Конституції України та 63-ї річниці возз’єднання Закарпаття з Україною відбулися в усіх  районах та містах області.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпатський обком СПУ ...
Наступна новина: Перевізники Рівного ...

КОМЕНТАРІ