В Івано-Франківську провели презентацію «Антології українського націоналізму»

В Івано-Франківську провели презентацію «Антології українського націоналізму»

14.06.10 14:52 0 1798
13 червня 2010 року в Івано-Франківську пройшла презентація І тому книги «Антології українського націоналізму». Її упорядником став відомий дослідник з Києва Віктор Рог. Передмову до видання написав голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода», кандидат історичних наук Олександр Сич.

Збірник містить уривки праць основних ідеологів українського націоналізму першої половини ХХ століття. Упорядник переслідував мету об’єднати якнайбільше різноманітних представників цієї ідеології, які б відрізнялись стилістикою, тематикою та напрямами своїх праць. До антології увійшли 19 мислителів серед яких більше половини є вихідцями зі східної України Микола Міхновський (Київщина), Дмитро Донцов (Мелітополь), Дмитро Андріївський (Полтавщина), Микола Сціборський та Олег Ольжич (Житомир), Юрій Липа (Одеса), Роман Божеський (Чернігівщина) та уродженка Санкт-Петербурга Олена Теліга. Західний регіон представлений працями Юліана Вассияна, Зенона Коссака, Петра Федуна та Володимира Яніва (Львівщина), Ярослава Стецька, Дмитра Мирона, Василя Галаси та Осипа Дяківа (Тернопільщина), Степана Бандери та Степана Ленкавського (Івано-Франківщина).

Збір матеріалів для видання Віктор Рог розпочав близько 10 років тому. На той час практично не було інших видань, які б висвітлювали думки ідеологів українського націоналізму. Сьогодні «Антологія українського націоналізму» - перша хрестоматія націоналістичних авторів. Тому не випадковим є надзвичайно широкий інтерес до книжки збоку громадськості. За невеликий час від її появи на презентації у Івано-Франківську опинилось останні 30 примірників видання. Зазначимо, що подібні заходи відбулись вже у багатьох містах держави, а це зокрема у Києві, Харкові, Сумах, Чернігові, Полтаві, Львові, Тернополі, Чернівцях та ін. Віктор Рог відзначив, що на сході зустрів такі ж повні зали, проте на відміну від Галичини більшість аудиторії складає молодь. Тому, переконує автор, перспектива в ідеології українського націоналізму є.

«Антологія українського націоналізму» знайомить читачів не лише з працями, але і з біографіями представників цього політичного напряму. Упорядник переконує, у книзі немає жодного автора, який би провів своє життя сито і забезпечено. Абсолютно всі вони пройшли підпілля, тюрми та навіть збройну боротьбу. «Свої ідеї всі вони підтверджували безпосереднім чином, приносячи в жертву своє здоров'я та життя. В цьому відмінність націоналістичної ідеології в Україні від інших. Якщо б хтось задумав видати збірник праць українського лібералізму чи комунізму, щоб він туди назбирав? Практично нічого. А український націоналізм має багатющу історичну спадщину і це є органічною іскрою народу» - підсумував Віктор Рог.

У свою чергу ведучий презентації, автор передмови до видання Олександр Сич зауважив, що ВО «Свобода» неодноразово проводить презентації націоналістичних видань. У своєму виступі він намагався поєднати минуле ідеології з сучасними політичними реаліями. «В сьогоднішній політичній ситуації надзвичайно актуально говорити про український націоналізм як націєзахисний рух, який стоїть на сторожі української нації та держави. Націоналізм як ідеологія переживає свій ренесанс. Це стосується як Старої Європи, зокрема Франції, Австрії, Нідерландів та інших, так і Нової Європи, зокрема Угорщини, Польщі, Румунії. Попри всі спроби придушення цей процес відбувається і в Україні» - наголосив очільник прикарпатських «свободівців». Науковець виділив три основні причини такого процесу: загроза національній культурі (зникнення мови і традиції), нашестя нелегальної міграції з Азії та Африки та загроза територіальної цілісності. Всі це сьогодні притаманне і нашій державі – вважає Олександр Сич.

Сьогодні Віктор Рог працює над ІІ томом видання до якого увійдуть праці ідеологів українського націоналізму другої половини ХХ століття.

Про це повідомили у прес-службі Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 2)

КОМЕНТАРІ