Рівненські міліціонери впроваджують IT-технології

Рівненські міліціонери впроваджують IT-технології

23.06.10 11:05 0 2261
Ловити злочинців і шукати втрачені речі правоохоронцям буде легше. Ноу-хау, яке розробили працівники відділу інформаційних технологій УМВС в Рівненській області, дозволяє за лічені хвилини встановити особу людини та дізнатися, чи крадений ваш мобільний телефон. Сімнадцятого червня правоохоронці на практиці продемонстрували роботу системи „Армор”.

Інспектор ДПС взводу супроводження УДАІ УМВС в Рівненській області прапорщик міліції Андрій Данилюк одним помахом жезла зупиняє авто на вулиці Соборній, поблизу приміщення Рівненського міськвиконкому. Водій слухняно віддає документи інспектору ДАІ. Тим часом, у патрульній машині старший інспектор ДПС взводу супроводження УДАІ УМВС капітан міліції Петро Манелюк, тримаючи у руках посвідчення та талон техогляду власника автівки, відкриває ноутбук і вводить дані з документів. Андрій Данилюк розповідає, що через систему „Армор” можна перевірити всі дані про авто та його власника:

- За номером кузова машини чи номерним знаком ми можемо перевірити, якому громадянину належить це авто і де воно було зареєстроване. Так само за номером талону техогляду можна визначити, якому транспортному засобу він належить. І це все займе не більше п’яти хвилин, що зручно для водія і для нас.

За цією базою даних можна й з’ясувати, чи є водій злісним порушником. Якщо в його „активі” є несплачені штрафи за порушення ПДР, працівники ДАІ радитимуть водіям все ж таки їх сплатити, адже в подальшому вони не матимуть змоги ні пройти державний технічний огляд, ні здійснити у підрозділах будь-які операції із транспортними засобами, ні отримати чи замінити посвідчення водія.

Новорозробленою системою користуватимуться й інспектори патрульно-постової служби. Присутність у патрульних автівках таких ноутбуків дозволить не лише краще виявляти злочинців, а й економити час. В цьому переконався і голова бюджетної комісії Рівненського міськвиконкому Сергій Паладійчук, у якого патрульні забажали перевірити документи. Оскільки у пана Паладійчука паспорта при собі не знайшлося, попрохали того пройти до патрульного авта. Допоки голова бюджетної комісії диктує своє ім’я та прізвище патрульному, той заносить дані до системи. Після того, як система не знайшла на чиновника нічого кримінального, він ділиться враженнями з пресою:

- Однозначно, ця система – класна штука. Вважаю, що це буде величезний позитив для міста, оскільки правоохоронці розкриють більше злочинів.

У програмі знаходяться дані про будь-якого українця, можна відразу дізнатися все про нього: місце проживання, дату народження та навіть переглянути фото. Раніше для того, щоб перевірити особу людини, правоохоронці змушені були затримувати її до трьох годин. Відтепер усе робитимуть за лічені хвилини. Наприклад, якщо підозрюваний на ім’я Микола проживає на Соборній, 22, то варто лише вписати ім’я та дану адресу. Далі система видасть усіх чоловіків на ім’я Микола, які мешкають за цією адресою.

„Армор” дозволяє з’ясувати, чи розшукують того, кого перевіряють, за певний злочин. Розумна програма відповість на всі ці запитання ще й фото злочинця покаже.

Відтепер стане простіше розшукувати викрадені речі, що мають номерний знак заводу виробника. У Рівному щодня викрадають десятки мобільних телефонів, втім „Армор” з’ясує відразу, крадена ваша мобілка чи ні. Для цього патрульному, який перевіряє вас, варто вписати у програму IMEI вашого мобільного. Програма відразу дасть відповідь на запитання. До речі, цю процедуру правоохоронці втілюватимуть на основі статті 11 Закону України «Про міліцію», відповідно до якої створений наказ МВС України «Про заходи щодо вдосконалення охорони громадського порядку». У додатку до наказу (пункт 6.3) зазначено, що співробітники міліції мають право перевіряти у затриманих за адмінправопорушення код ІМЕІ. Наділені такими повноваженнями і співробітники патрульної служби.

- Ця інтегрована інформаційно-пошукова система, що містить усі бази даних, переноситься на ноутбуки, які використовуватимуть інспектори дорожньо-патрульної служби та ДАІ, - розповідає начальник управління УМВС України в Рівненській області Олег Сало. – У базі знаходяться дані з усієї України, Інтерполу тощо. Тут є інформація з розшуку викрадених речей, злочинців, безслідно зниклих осіб, викрадених автомототранспортних засобів, агрегатів, документів. Працівники ДАІ можуть поглянути на таку інформацію, як несплата штрафних санкцій учасниками дорожнього руху.

Упровадження такої системи відбулося за ініціативи начальника відділу інформаційних технологій УМВС в Рівненській області підполковника міліції Володимира Перетятка:

- Дана система розроблена працівниками нашого відділу. Нам вдалося зекономити чимало бюджетних коштів, тому що не довелося наймати для цього сторонніх програмістів. На розробку програми пішло півтора місяця. Вартість однієї системи складає майже чотири тисячі гривень. Нині в нас є 25 ноутбуків, підключених до цієї системи, у майбутньому буде до 50-ти.

Інна БЕРЕЗОВСЬКА, ВЗГ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Якою бачать українські ...
Наступна новина: У Рівному затримали ...

КОМЕНТАРІ