На Тернопільщині відбулося обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії  «Тернопільські обереги»

На Тернопільщині відбулося обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги»

23.06.10 11:14 0 2121
Мистецьке дійство проходило у тернопільському парку ім.Т.Г.Шевченка та зібрало поціновувавчів народної культури та мистецтв з усіх куточків Тернопільщини.

На території острівця «Чайка» розташувалося містечко народних майстрів, у якому всі охочі мали нагоду долучитися до участі в майстер-класах з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв.

Свої вироби представили майстри плетіння з лози, рогозу та бісеру, вишивальниці, ковалі, гончарі, іконописці та малярі, майстрині з виготовлення ляльок-мотанок.

А на літній естраді парку за перемогу змагалися учасники обласного конкурсу виконавців фольклору, традиційних народних звичаїв та обрядів на здобуття премії імені Володимира Гнатюка.

Свято продовжилося і в неділю. В цей день у парку ім.Шевченка відбувся фестиваль автентичного танцю та концерт за участю фольклорно-етногрфічних, танцювальних колективів, народних і троїстих музик.

До речі, обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги» має свою оригінальну передісторію.

Ще в 1977 році у парку імені Тараса Шевченка вперше свої вироби демонстрували майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв. Це було початком обласного свята ремесел. Згодом, у 1980 році до народних умільців приєдналися фольклорні та фольклорно-етнографічні колективи. З того часу цей мистецький захід одержав назву «Свято народних ремесел і фольклору».

У 2009 році відомий уже культурно-мистецький захід отримав назву «Обласне свято народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги». До свята приєдналися хореографічні колективи.

У минулому році дійство проходило 28-29 серпня в парку Національного відродження м.Тернополя. Його складовою став фестиваль українського танцю «Полька Тернопільська», під час якого 12 колективів із різних куточків області творили на сцені неповторну казку танцю.

Вшановуючи пам'ять визначного українського фольклориста, етнографа, академіка Володимира Гнатюка, в 1987 році та Тернопільщині запроваджено обласний конкурс виконавців фольклору, традиційних народних обрядів та звичаїв. Його учасниками були кращі фольклорно-етнографічні колективи області, які зберігають, примножують національне духовне надбання нашого народу.

Серед лауреатів - народні аматорські обрядово-фольклорні ансамблі сіл Колодрібка, Новосілка, Синьків, Заліщицького, Підзамочок, Золотий Потік Бучацького, Довге, Плебанівка Теребовлянського, Конюхи Козівського, Борщівка Ланівецького, Залісці Збаразького, Устя, Кудринці, Мушкатівка, Дністрове Борщівського, Саранчуки Бережанського, Лука, Велеснів Монастириського, Нагірянка Чортківського, Городниця, Чернилівка Підволочиського районів та інші.

Цьогорічний конкурс відбудеться в одинадцятий раз.

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівному затримали ...
Наступна новина: Підбито підсумки ХХ ...

КОМЕНТАРІ