Олександр Сич: «До системи виборчих фальсифікацій на Прикарпатті залучена влада, правоохоронні органі та судова система»

Олександр Сич: «До системи виборчих фальсифікацій на Прикарпатті залучена влада, правоохоронні органі та судова система»

11.11.10 18:30 0 2631
10 листопада 2010 року голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич заявив, що вибори у Івано-Франківській області сфальсифіковані. Участь у фальсифікаціях взяли представники влади, правоохоронних органів та судова система. У зв’язку з цим «Свобода» вимагає провести перевибори до Івано-Франківської обласної ради та ряду районних рад.

Серед інших вимог, які висувають націоналісти – притягнення до кримінальної відповідальності усіх тих, хто причетний до виборчих фальсифікацій. На переконання Олександра Сича залученою до цього процесу є вся владна вертикаль області, а також правоохоронні органи, суди та голова обласної виборчої комісії.

У підтвердження своєї тези головний «свободівець» області навів декілька прикладів незаконних дій цих структур. Зокрема, ще на етапі висування потенційні кандидати в депутати різних рівнів рад відчували тиск з боку керівництва місцевих державних адміністрацій. Під загрозою звільнення із займаних посад, створення перешкод у веденні бізнесу тощо їх спонукали балотуватися від провладних партій – Партії Регіонів, Народної Партії, партії «Відродження». Сьогодні ж, здійснюється тиск збоку представників центральної влади на голову Галицької районної виборчої комісії щодо результатів виборів по одномандатному виборчому окрузі № 7, де перемогу здобув представник ВО «Свобода» Ярослав Ткачівський, про що вона відверто заявила на засіданні комісії.

Всупереч будь-яким нормам права суд приймає незаконне рішення про перерахунок голосів на підставі нібито складених актів про порушення під час голосування. При цьому до уваги абсолютно не береться той факт, що жодного акту у дільничних виборчих комісіях зареєстровано не було.

Значного суспільного резонансу набуло питання друку понад 200 тисяч фальшивих виборчих бюлетенів по виборах депутатів Івано-Франківської обласної ради, який підтверджений відповідними актами, що підписані членами обласної виборчої комісії, народними депутатами України й депутатами та кандидатами в депутати обласної ради.

В кінцевому підсумку сумнівна друкарня «Кубекс» не тільки допустила зловживання, але й не справилася із виконанням угоди і всупереч чинному законодавству виборчі бюлетені в переддень виборів додруковувалися в інших друкарнях області й завозилися на виборчі дільниці навіть тоді, коли вже розпочався процес голосування. Було також встановлено факти численних зловживань з боку голови обласної виборчої комісії під час підписання угоди з вказаною друкарнею. Проте, попри все це прокурор області відмовив у відкритті кримінальної справи, ігноруючи звернення обласної ради та обласної ТВК. Представники «Свободи» вважають це ознакою того, що обласна прокуратура була задіяна до системи фальсифікації виборчого процесу.

В той же час обласне управління МВС, посилаючись на представників обласної виборчої комісії, подало для громадськості фальшиве трактування цієї справи, пояснюючи друк зайвих бюлетенів «технічним та технологічним браком». Як виявилося ніхто з членів комісії такої інформації для обласного управління МВС не давав. В такому разі викликає сумнів сумлінність виконання працівниками міліції своїх функцій щодо охорони підприємств, на яких друкувалися виборчі бюлетені, охорони бюлетенів під час їх доставки до виборчих комісій і дільниць, охорони самих виборчих дільниць й охорони виборчої документації з результатами голосування. (http://www.ivano-frankivsk.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/017446/)

Також під час зустрічі з журналістами, Олександр Сич торкнувся питання вчорашнього інциденту біля входу в будинок облдержадміністрації. «Ми, разом з Олегом Тягнибоком увійшли до приміщення облдержадміністрації і довідались, що голови ОДА М. Вишиванюка, до якого ми йшли, немає. Повертаючись до людей, ми побачили, що їх не пускають у приміщення бійці підрозділу «Беркут». Після цього «беркутівці» напали на Олега Тягнибока, а коли кілька людей почали відтягувати правоохоронців від лідера партії, їх брутально повалили на землю та почали бити. Після цього двох з них скрутили та відвели у якусь кімнату і певний час не хотіли відпускати. Як тільки їх відпустили, ми покинули приміщення адмінбудинку» – зауважив Олександр Сич.

На думку «Свободи», з метою виправдання своїх незаконних дій, правоохоронці будуть намагатися сфабрикувати кримінальну справу проти учасників пікету.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: В рівнянки під приводом ...

КОМЕНТАРІ