Україна не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії, – Президент України

Україна не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії, – Президент України

27.08.08 12:58 0 2192

Україна не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії і наголошує на непорушності міжнародного принципу збереження територіальної цілісності будь-якої держави, – заявив сьогодні, 27 серпня, Президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters (Велика Британія). Про це повідомила прес-служба Президента України. «Ми жалкуємо в зв’язку з прийняттям такого рішення. Для України воно неприйнятне, і тому ми не можемо підтримати цю позицію», – сказав Президент.

Глава держави наголосив: «Україна виходить із того, що забезпечення фундаментального міжнародного права на територіальну цілісність будь-якої країни є основою сучасної безпекової політики».

Відтак порушення цього принципу, на переконання В. Ющенка, «формує загострення не тільки в Кавказькому регіоні». «Це загострення, яке може привести до ускладнень в багатьох частинах світу», – зазначив він.

«Найголовніше – воно несе великий імпульс взаємної недовіри, коли фундаментальні домовленості, принципи довіри, яка здобута такими дорогими зусиллями, можуть бути втрачені через непродумані кроки – коли дипломатія, політика мирного врегулювання замінюється політикою сили», – сказав Президент.

Серед інших тем інтерв’ю – євроатлантична інтеграція України та перспективи її прискорення в контексті грузинських подій; українсько-російські відносини – у тому числі в частині врегулювання питань перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі та щодо формування взаємин у газовій сфері; ризики та перспективи для національної економіки на наступний рік; ситуація із забезпеченням політичної стабільності у країні.

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.zik.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Дністровський каньйон, ...
Наступна новина: У Львові працівники ...

КОМЕНТАРІ