Вакцини для дітей коштують від 700 гривень, що занадто дорого для батьків

Вакцини для дітей коштують від 700 гривень, що занадто дорого для батьків

07.07.08 16:55 0 3572
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало обговорення ситуації із щепленням в Україні. Із журналістами зустрілася педіатр із 28-річним стажем Зоя Дергачова, виконавчий директор Асоціації гомеопатів України, викладач Інституту гомеопатії України, педіатр, терапевт, кандидат медичних наук.

«Сьогодні ніхто не може з відповідальністю за свої слова сказати, чи потрібне щеплення взагалі, — сказала Зоя Дергачова. — Я вважаю, що слід переглянути кількість щеплень в бік зменшення». Зоя Дергачова пояснила, що вакцини слід вводити у дитячий організм лише у тому разі, коли дитина абсолютно здорова. Також бажано провести аналіз імунної системи, зробити т.зв. імунограму. Сьогодні її собівартість становить 150-200 грн. Слід з’ясувати наявність імунного захисту конкретного організму, щоб не виникло гіперімунізації. Наприклад, окремі щеплення в Україні проводять 4 рази, проте між ними не здійснюється жодного аналізу, чи набуто вже імунітет,-- каже педіатр.-- Також в Україні, на жаль, не проводять алергопроби щодо чутливості до конкретної вакцини, яку планують вводити. Зоя Дергачова зауважила, що жодна приватна лабораторія навіть у столиці не може отримати реагенти для таких досліджень. А ті, що є у наявності, коштують від 700 грн., що занадто багато для більшості батьків.
Зоя Дергачова порадила не відмовлятися від щеплення кардинально, проте робити його дуже зважено і добре до цього готуватися. Лікар переконана, що у пологових будинках новонародженим не слід вводити щеплення, що є стресом для організму та ще не сформованої імунної системи. Вже після року чи двох дитині можна, на її думку, ввести вакцини проти стовбняку, поліомеліту та дифтерії. А от краснухою чи паротитом, вважає фахівець, краще навіть самостійно перехворіти у дитячому віці. В Австрії, наприклад, батьки стежать за вірусними захворюваннями та намагаються привести свою дитину до хворої, щоб і їхній малюк перехворів і набув власного імунітету.
Зоя Дергачова наголосила, що кожна мати має право письмово відмовитися від щеплення. У разі, якщо дитину через це не приймають до навчального закладу, треба попросити від його керівника письмову відмову.
Зоя Дергачова порадила усім закарпатським батькам уважно ставитися до питання щеплення і особливо стежити за тим, чи здорова дитина на момент введення вакцини.

Ужгородський прес-клуб
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)
Попередня новина: ФУТБОЛ. "Волинь" – ...
Наступна новина: В Ужгороді відбудеться ...

КОМЕНТАРІ