Львів’яни пишуть листи з враженнями від святкування Дня міста та Дня Незалежності у Луцьку

Львів’яни пишуть листи з враженнями від святкування Дня міста та Дня Незалежності у Луцьку

28.08.08 11:06 0 2493

На адресу інтернет-видання «Волинська правда» надійшов лист від мешканця Львова Олега Бабія та його дружини Надії. Вміщуємо його без стилістичних правок і скорочень. Шановні лучани!

Протягом двох днів, 23-24 серпня, ми вперше побували у вашому чудовому місті. Щиро кажучи, ніколи не думали, що воно таке гарне.

Каємося, але ми, львів’яни, завжди з гордістю стверджували, що Львів – український П’ємонт, а Волинь вважали «забитим і забутим Богом і людьми поліським краєм». Зустрічаючись із представниками вашої області, ми постійно дискутували. волиняни ображалися, що Галичина «вкрала» у них славу Української Повстанської Армії, яка зродилася на Волині. Це правда, що УПА виникла на Волині, але найдовше вона протрималася у нас, на Галичині. Ми й досі вважаємо, що князівство, яке було на наших спільних теренах, називалося Галицько-Волинське, а не Волинсько-Галицьке, як стверджуєте ви.

Та попри все це, мусимо визнати, що сучасна Волинь – це вже не той комуністичний край, який був на початку 90-х. Незважаючи на дощ, тисячі лучан прийшли у вишиванках на центральну площу міста в День Незалежності, щоб продемонструвати свою національну гордість. Так само активно підтримали вони ідею будівництва в Луцьку пам’ятника Степану Бандері.

А який чудовий у вас замок Любарта! У його стінах відчуваєш себе причетним до історії. Дужі ковалі з бурхливою фантазією, сміливі лицарі, що билися за серця прекрасних дам, так органічно вписалися у програму святкування, додали глядачам настрою і насолоди.

Ми були здивовані, що під час свята майже не було прилавків із пивом та алкогольними напоями. Як нам розповіли, ваш мер видав розпорядження про заборону торгівлі спиртним. І це правильно. Ми, українці, вміємо гарно бавитися і без зайвого допінгу.

Ще кілька слів про загальне враження від міста. Перше, що кидається у вічі, - у вас прокладають дорожнє полотно. Не ремонтують ямки, а, власне, будують дороги. Як дізналися з газети «Луцький замок», яку роздавали на Театральному майдані, ваш міський голова Богдан Шиба витратив на це близько 10 мільйонів гривень. Заздримо лучанам, що мають такого керівника.

Вражає величчю золотоверхий Свято-Троїцький собор. Містом курсують новенькі автобуси та тролейбуси, то тут, то там на «хрущовках» червоніють дахи з металочерепиці. Місто чистеньке, гарно прибране, має хороший парк. У багатьох дворах збудовані дитячі майданчики, навіть подвір’я асфальтуються, чого у нас не робилося давно.

І ще одне, що важливо для нас, львів’ян. В Луцьку з крана цілодобово біжить холодна і гаряча вода. Про таке ми можемо лише мріяти. Правда, кажуть, якийсь Кропива захопив у вас котельню. То лучани, не будьте дурні, зберіться докупи і витуріть його звідтам. Бо не можна терпіти наруги над собою.

Дещо дисонує із загальним враженням від вашого міста центральна його площа – Театральний майдан. Але, як нам пояснили, невдовзі її реконструюють.

Бажаємо вам, лучани, добра і здоров’я. Підтримуйте свого мера, який так дбає про місто. Ми горді з того, що він – наш земляк, виходець зі Львівщини. Ми це зразу почули по вимові, коли він виступав на майдані. Але вслухавшись у зміст слів, зрозуміли, що він уже став волинянином, лучанином, і любить місто, у якому живе й працює.

Повернувшись до Львова, знайшли в Інтернеті сайт «Волинська правда». Цікаво було прочитати більше про ваш край. Досить непогане видання, нічим не гірше від нашого ЗІКу. Тож вирішили написати до нього листа.

Дякуємо за увагу!

Олег і Надія БАБІЇ, м.Львів


Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Затулін пояснив, на яких ...
Наступна новина: Росія загрожує миру у ...

КОМЕНТАРІ