Асфальтний бунт

Асфальтний бунт

19.09.08 09:00 0 2342
Мешканці села Хутір-Будилів Снятинського району, що на Прикарпатті, протестують проти шкідливих викидів великого асфальтно-бетонного змішувача місцевої бітумної бази. А днями розлючені селяни таки домоглися закриття отруйного виробництва.

Найбільше дошкуляли шкідливі викиди жителям однієї вулиці. Люди й досі скаржаться, що від чорного їдкого диму в них болить голова. А все, що міститься на подвір’ях, припадає чорним пилом. У постраждалих від екологічно небезпечного сусідства посохли сади. Корови та свині відмовляються споживати корми, що їх люди приносять із городів. А в останні місяці селяни навіть забороняли дітям гратися на вулиці, аби дим не вплинув на їхнє здоров’я.

Змішувач діє з весни минулого року. Відтоді люди з Хутір-Будилова неодноразово скаржилися у різні інстанції, проте жодного результату. Схоже, що хтось заздалегідь повідомляє керівництво підприємства про перевірки. І коли приїжджають різні комісії, чорний дим зникає. А через день-два все повторюється. Крім того, там почали працювати навіть ночами.

До речі, підприємство, що розташоване в селі, є філією районного, проте не має дозволу на початок роботи від місцевої влади. За словами голови Хутір-Будилівської сільради Олега Солтисіка, представники місцевого самоврядування ще в листопаді 2007 року на одній із сесій ухвалили рішення, згідно з якими зобов’язали підприємство надати потрібні документи на розміщення в селі шкідливого виробництва.

Того ж року сільська рада таки дала погодження, але з умовою, що встановлять новий екологічно безпечний змішувач. Після зупинки виробництва селянам пообі­цяли, що ситуацію контролюватиме представник власника асфальтно-бетонного змішувача з Вінниці. Від його рішення залежатиме, чи працюватиме підприємство та чи страждатимуть надалі люди.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: Вже 17 років з Румунії в ...

КОМЕНТАРІ