В центрі міста робитимуть експрес-тести на ВІЛ/СНІД

В центрі міста робитимуть експрес-тести на ВІЛ/СНІД

08.10.08 12:25 0 2573
Акція розпочнеться 9 жовтня о 16 год. на Вічевому майдані та проходитиме в чотири етапи. Обстеження безкоштовне та анонімне. Лікарі запевняють, цими тестами користується уся система охорони здоров’я. Паралельно учасники акції матимуть можливість протестуватися на гепатит С.

Ініціатором проведення експрес-тестування є головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк спільно із благодійним фондом «Солідарність». «Солідарність» - недержавна організація, яка впродовж десяти років опікується питаннями профілактики, лікування та подолання ВІЛ/СНІД на Прикарпатті.


Волонтери роздаватимуть агітаційні матеріали, розповідатимуть про небезпеку незахищених статевих контактів та супроводжуватимуть учасників тестування до карет медичної допомоги. Медики зі СНІД-центру та міської поліклініки №3 на базі мобільних пунктів у бажаючих братимуть забір крові, а соціально-психологічний супровід (дотестове та післятестове консультування) організують представники «Солідарності».
– По поширенню ВІЛ/СНІД Україна на першому місці серед країн Європи. Нинішня акція - пробний крок – каже Тарас Масляк. – Ми не очікуємо, що звернень буде багато. Навіть два-три чи п’ять чоловік буде вже нашим досягненням. Наші люди закомплексовані. Ми встидаємося і не переживаємо за свою безпеку.


В рамках акції на обласному телеканалі та електронному табло у центрі міста крутитимуть ролики агітаційного змісту, які надав фонд Олени Франчук «АНТИСНІД».
По Україні в багатьох містах експрес-тестування на наявність антитіл на ВІЛ вже проводилося. В Івано-Франківську акція пілотна. Медики планують такі акції проводити систематично у навчальних та розважальних закладах міста.
Тестування не є кінцевим етапом. Ті, хто отримає позитивний результат пройде повну діагностику та лікування в обласному СНІД-центрі.прес-служба БФ «Солідарність»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Наступна новина: На Прикарпатті викрито ...

КОМЕНТАРІ