СБУ викрила контрабандну мережу

СБУ викрила контрабандну мережу "Добряків" з нардепом на чолі

13.11.08 08:10 0 1898
СБУ викрила одну з найбільш розгалужених мереж доставки в Україну контрабанди з Китаю, Туреччини, Сирії та країн Західної Європи, створену і підконтрольну оргзлочинному угрупованню "Добряки", яке очолює один з народних депутатів ВР ІV скликання.

Про це заявив заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець на позачерговому засіданні міжвідомчої робочої групи з протидії корупції.

За його словами, вказаним угрупованням були організовані контрабандні канали на західному кордоні держави та у портах Іллічівська й Херсона.

Угруповання чітко ієрархічно побудовано, у кожному з регіонів, у зонах відповідальності Південної, Івано-Франківської, Львівської, Харківської і Київської обласних митниць, діє група під керівництвом "довірених осіб" цього ОЗУ.

Крім того, у протиправних оборудках угруповання задіяні більше 10 суб'єктів підприємництва, зокрема, й іноземні та зареєстровані в офшорних зонах, з використанням реквізитів яких здійснюється зовнішньоекономічна діяльність у зонах відповідальності згаданих митниць.

Також, угруповання налагодило канали контейнерних і карго-перевезень власними морськими суднами "Вікінг" та "Атлант" водотоннажністю в 1 тис. тонн, вантажним транспортом (понад 50 одиниць) і авіацією.

Дурдинець зазначив, що загалом протиправна діяльність "Добряків" триває понад 10 років, а щорічні збитки держбюджету тільки від ухилення від митних платежів компаніями, які об'єднані під брендом "Трансатлантік Груп", за попередніми оцінками, сягають понад 1 млрд. грн.

У ході припинення протиправної діяльності цього угруповання задокументовано епізоди контрабанди, порушено 5 кримінальних справ і встановлено корупційні зв’язки серед представників суддівського корпусу, правоохоронних органів і деяких народних депутатів ВР VI скликання.
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.pravda.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ