Економний режим

Економний режим

21.11.08 10:00 0 2181
Влада не втомлюється закликати «малих українців» затягати паски, а недавно навіть спробувала показати, як це робиться. 4 листопада Віктор Ющенко видав указ, яким урізав видатки на утримання держапарату. Приклад Президента надихнув до демонстративного самообмеження і регіональну владу. Обласні адміністрації повсюдно взялися економити на папері, мобільному зв’язку, відрядженнях, ремонтах, нових автомобілях. Деякі дійшли навіть до освітлення. В багатьох облрадах і обладміністраціях відмовилися від премій і надбавок. Йдуть під ніж представницькі витрати, згортаються деякі суспільні програми. До скорочення працівників наразі не вдаються, просто закриваються вакансії.

Однак, статус держслужбовця чи працівника апарату якоїсь із рад не гарантує від звільнення. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник першим відважився нагадати про це своїм підлеглим. На сесії 25 листопада він збирається ініціювати звільнення двох із трьох своїх заступників. Економія суттєва: зарплата заступника з надбавками «за інтенсивність» сягає 17 тис. грн., за рік на двох таких апаратчиках можна заощадити понад 400 тис.

А як затягують пояси прикарпатські можновладці?
Вже 6 листопада Івано-Франківська облрада оголосила про зменшення видатків на утримання свого апарату на 10% до кінця року, що в грошах складе до 370 тис грн. Економити збираються на меблях, телефонних переговорах, транспорті, відмовляться від премій і надбавок, запевнив заступник голови облради Остап Дзеса. Заощаджені кошти перекажуть на рахунок обласного управління соцзахисту для допомоги інтернатівським закладам. Остап Дзеса також нагадав, що витрати на апарат облради повністю перекриваються коштами від оренди обласного комунального майна, платежі за яку сягнули від початку 2008 року більше 3 млн. грн.
Втім, заощадити обласні чиновники могли б удвічі більше, якби, подібно до львівських колег, подумали над скороченням пари заступників. Нагадаємо, до 2005 року в голови облради був тільки один заступник на ставці. Потроїти їхню кількість довелося заради політичного компромісу між силами, які перемогли на виборах 2006 року. Кожному дали по кріслу – задля спокою. Обласна прокуратура двічі опротестувала це рішення ради, і депутати двічі протест відхилили. Чи не час тепер переглянути штатний розклад? Може, той спокій міг би обходитися громаді дешевше?
Голова облради Ігор Олійник запевняє, що апарат ради й так недоукомплектований. З передбачених 46 посад, 6 залишалися вакантними. «Ми не добиратимем цих людей, і вже на цьому заощадимо», – каже Ігор Олійник. – Адже справа не в кількості заступників, справа у грошах. Ми вирішили економити на всьому – від паперу до зарплат. А заступники, думаю, працюють ефективно, виконуюють поставлені їм завдання». Втім, повністю виключити можливість скорочення голова облради не ризикнув, мовляв, «побачимо, як воно далі буде».
Сам Ігор Олійник також став уважніший до витрат. «Я сьогодні сам прикрутив в хаті батареї, щоб зекономити на газі. Це я вам офіційну кажу!» – заявив пан Олійник.

Івано-Франківська міська влада економити не планує. Заступник мера Ярослав Яцишин розповів, що «доходи і видатки в міському бюджеті добре збалансовані, і було б безглуздо обмежуватися у витратах, якщо є відповідні доходи». Що стосується відрядних чи представницьких витрат, мерія й так не розкошувала, і відповідні скромні фонди вже вичерпано. Складніше з бюджетом розвитку, який цьогоріч виконати не вдалося. У вівторок на засіданні МВК було запропоновано скоротити видатки з бюджету розвитку на 9 млн. грн. І це не межа: за підсумками 11 місяців, припускає Яцишин, затягнути пояси доведеться значно тісніше. Заощадити планують на об’єктах, роботи на яких ще не починалися. Ані звільняти працівників, ні знижувати зарплатню поки що в мерії не планують.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: З понеділка ...

КОМЕНТАРІ