На Закарпатті обдурені пацієнти алергологічної лікарні перекрили дорогу

На Закарпатті обдурені пацієнти алергологічної лікарні перекрили дорогу

09.07.08 13:15 0 2910
Учора більше сотні пацієнтів єдиної в Україні спеціалізованої алерго-лікарні змушені були протестувати. У Солотвині на Закарпатті можуть закрити унікальну соляну шахту для людей із хворобами дихальних шляхів. Держгірпромнагляд, установа яка опікується усіма шахтами, заборонила спуски до підземних корпусів Солотвинської алерголікарні. На знак незгоди пацієнти заблокували трасу Київ-Тячів.

За останні кілька років ця лікарня вже кілька разів переживала такі акції протесту. Вийти на дорогу від самого ранечку і перекрити рух транспорту - спосіб протесту для Солотвина не новий. Сьогодні приводом для обурення стало те, що шахту вирішили закрити влітку, коли заклад переповнений пацієнтами, головно хворими на астму. Офіційне пояснення таких дій від адміністрації - а вони кажуть, у копальнях у будь-яку хвилину можливий обвал, - цих людей не влаштовує. Щороку в лікарні і її підземному відділенні оздоровлюються до 4 тисяч астматиків та алергіків. Для них природний мікроклімат соляної шахти справжній порятунок від тяжких недуг.
Лариса Коханець, мати пацієнта (Рівненська область): "В забороні нічого суттєвого не написано. Загрози життю людей там немає. звичайно, це хтось хоче просто приватизувати цю шахту - судяси з того, що перебування в ній дуже корисне для алергиків та астматиків. Моїй дитині вона, наприклад , дуже допомогла - цього року я не знала, що таке хворіє дитина".
Галина Калюжна, пацієнтка (м. Миколаїв): "В прошлом году мы пролечились, и увидели еффект, и в этом году приехали сюда, купили путевку. Но с четверга шахты прекратили спуск, было буквально 4 спуска,и все".
Для ефективного лікування необхідно щонайменше 10-15 сеансів у соляній шахті. Інакше подорож до Закарпаття буде марною. Натомість місцева влада вважає, що небезпечним для життя людей є не перерване лікування, а спуск у шахту. Врешті підземне відділення лікарні вирішли закрити через підняття рівня ґрунтових вод у шахті.
Натякнув на кримінальну відповідальність за перекриття автомагістралі і головний міліціонер району.
Втім і пообіді люди не розходяться. Не допомагають навіть прохання лікарів - повернутися до палат.
Заручниками протесту на трасі стають більше ста автівок. За кілька годин вони вишиковуються у кількакілометрову чергу.
Дорогу розблоковують лише після повідомлення - головний лікар везе з Ужгорода дозвіл на користування підземними відділеннями медичного закладу. Щоправда, він тимчасовий - двомісячний. Такі ж проблеми можуть чекати тут, у Солотвині, вже у вересні - на нових пацієнтів.

Галина Ярцева, 5 канал, Закарпаття

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ