Цей чоловік виявився готовим до перебоїв з газом (а отже з опаленням), та чи готовий до газових перебоїв Івано-Франківськ? Це вияснював журналіст «Репортера».
Перші жертви газу в Україні вже є. Нещодавно котельні Києва через проблеми з газопостачанням перейшли на мазут. 12 січня на оперативній селекторній нараді голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук повідомив, що найбільші промислові підприємства області перейшли на альтернативні види палива: Бурштинська ТЕЦ перейшла на вугілля, «Нафтохімік Прикарпаття» — на мазут, розробляються плани щодо переведення на мазут і Калуської ТЕЦ. Області вдалось з 7 по 10 січня увійти в режим економії. На даний час на добу споживається приблизно на 80 тис. м3 газу менше, аніж споживалось 5‑6 січня.
Що ж до обласного центру, то в Івано-Франківську на сьогодні повноцінно функціонує одна котельня на біопаливі (на відходах деревини). До кінця січня на аналогічній сировині запрацює ще одна. Про це нашому журналісту повідомив заступник технічного директора івано-франківського КП «Теплокомуненерго» Василь Рущак.
«В нас немає можливості переходу на мазут. Більшість котелень міста працюють тільки на природному газі», — каже Василь Рущак. Тому у випадку перебоїв з газом «Теплокомуненерго» залишається одне — підтримувати циркуляцію води в системах міста, щоб труби не замерзли.
На Прикарпатті є газові сховища. Що ж до самого газу і його постачання, за коментарем «Репортер» звернувся в Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттятрансгаз». Проте там повідомили, що жодних коментарів про ситуацію з газом поки що не надають. Мовляв, така вказівка Києва.
На згаданій селекторній нараді заступник Глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний заявив, що «ми можемо зупинити якісь промислові підприємства, але нам не можна допустити, щоб населення мерзло через ситуацію, що склалася на сьогодні».
Заводи дуже просто зупиняти, та відновлювати роботу виробничих потужностей коштує не один мільйон доларів. Сподіваємось, що до цього не дійде. У будь-якому випадку залежність від газу франківських котелень не дає підстав до великого оптимізму. То може дійсно варто запастися буржуйками?
Коментар до теми
Андрій Рязанцев, депутат міськради, фракція НУ-НС:
«Хочу сказати відверто, що у міської ради немає чіткого плану дій в разі перебоїв із газопостачанням та вона не зможе прийняти дієвих рішень в цій ситуації.
На жаль, лише в останні кілька років ми почали працювати над створенням у місті можливостей використання альтернативних видів палива. В першу чергу, можна відзначити дві вже створені котельні (по вул. Юності та в с. Крихівці), які можуть використовувати біопаливо (тирсу). Крім того, на вул. Симоненка впроваджується проект, який дозволить використовувати скраплений газ.
Також у міськвиконкомі та міськраді активно обговорюється проект отримання від ЄБРР кредиту та гранту на загальну суму близько 17 млн. євро, який дасть зокрема і можливість організувати використання альтернативного палива у трьох котельнях по вул. Довженка, Довгій та Пасічній. Але цей проект може бути втілений не раніше ніж через три роки».
Руслан Гусак, депутат міськради, голова міської організації Єдиного Центру:
«На сьогоднішній день на сесії міськради жодним чином не розглядалося питання газу. Це серйозна проблема. В Івано-Франківську є котельні, які працюють на альтернативному паливі, але разом з цим місто фактично не готове до перебоїв з газопостачанням. Наразі важко передбачити, що буде з містом, якщо відключать газ.
Взагалі в місті недостатньо пропрацьовано сценарії можливої поведінки місцевої комуналки і міського господарства загалом при різного роду надзвичайних ситуаціях. І питання припинення газопостачання — тільки один з можливих сценаріїв щодо надзвичайних ситуацій. Це великий пласт роботи, яким потрібно займатися постійно, і можливо нинішні проблеми з газом підштовхнуть міську владу до розробки таких дій».
Богдан Федьків, депутат міськради, фракція Партії Регіонів:
«На останній позачерговій сесії міськради питання газу взагалі не обговорювалось, а бюджет ухвалили віртуальний, з урахуванням минулорічної ціни за газ. Так ухвалено в державному бюджеті, як запропонував уряд Тимошенко.
До газового протистояння перш за все неготовим виявився уряд, тим більше місцева влада. Думаю, події будуть розвиватися ненайкращим чином, тому що запаси вичерпуються, нових надходжень газу немає. Україна повністю програла цю, як її називають, газову війну, а заручниками стали прості громадяни. Перш за все це результат амбіцій і непрофесійних дій як уряду Тимошенко, так і самого Президента».
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://www.gazetareporter.if.ua/
Попередня новина: До уваги власників ...
Наступна новина: Олег Зарубінський: «Кожні ...