За словами Олександра Кириченка, найбільшими споживачами блакитного палива в місті є населення та «Теплокомуненерго», які використовують 86% газу, що подається. За 11 днів цього року на місто подали 15,8 мільйона кубометрів. Вжитими заходами вдалося вивільнити 40 тисяч кубометрів газу. «У зв’язку з ситуацією, що склалася, на 2009 рік лімітів газу не виділено ще ні для кого, — зазначив пан Кириченко. — Постачання газу буде вирішуватися тоді, коли вирішиться питання з Росією». Наразі ж до підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, заходів щодо обмеження газоспоживання міське управління з експлуатації газового господарства не застосовуватиме, — запевнив Олександр Кириченко, але повідомив, що вже виникли проблеми із арматурним заводом і, можливо, газ йому доведеться відключити. Натомість міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус фактично заборонив газовикам здійснювати відключення газу підприємствам міста, принаймні без його погодження. А начальник управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Богдан Білик зазначив, що підприємства міста за минулий рік спожили лише 16,8% обсягу газу і резерви економії треба вишукувати деінде.
Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Олександр Дерев’янко на ситуацію з газопостачанням дивиться більш оптимістично: «Ніхто нікому відключати газ не буде. В Івано-Франківській області газопостачання збалансоване. Нам потрібно припинити паніку довкола газу. Але якщо ситуація погіршиться, то в першу чергу обмежуватимуть газоспоживання таки промисловості. Населення і підприємства життєзабезпечення відключати не будуть, тиск газу не зменшуватимуть. Думаю, що за кілька днів всі проблеми з газом будуть вирішені», — висловив сподівання пан Дерев’янко.
Принагідно комунальний віце-мер також повідомив, що Міністерство житлово-комунального господарства відшкодує містові всі відсотки по кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на модернізацію системи теплопостачання міста. Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій, диспетчеризації котелень та переведенню деяких з них на альтернативне паливо підприємству вже вдалося зменшити споживання газу на 10 мільйонів кубометрів, і робота в цьому напрямку продовжуватиметься. «Секретаріат президента зацікавився нашим проектом переведення котельні на вулиці Юності на біопаливо і по завершенні робіт у відкритті котельні, можливо, навіть візьме участь Президент», — сказав пан Дерев’янко.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Луцькі «тролейбусники» ...
Наступна новина: Благодійність Кропиви – за ...